انفجار تانکر گاز در چین حداقل ۱۹ کشته بر جای گذاشت

انفجار تانکر گاز در چین حداقل ۱۹ کشته بر جای گذاشت مقامات چین می‌گویند در جریان انفجار تانکر حامل گاز مایع در خروجی بزرگ‌راه «ونلیگ» در استان چجیانگ واقع در شرق کشور حداقل ۱۹ نفر کشته شدند. زو مینگلیان معاون شهردار ونلیگ اعلام کرده علت این حادثه در حال بررسی است. گزارش‌ها حاکی از تخریب گسترده ساختمان‌های نزدیک به محل انفجار و مفقود شدن تعدادی از شهروندان در زیر آوارها است. مقامات چین می‌گویند تاکنون نزدیک ۱۰۰ ماشین آتش‌نشانی و بیش از ۲۶۰۰ امدادگر به محل حادثه اعزام شده و در حال جستجوی آوارهای آپارتمان‌های تخریب شده برای یافتن اجساد و افراد مفقود هستند. رسانه‌های چین می‌گویند شرکت مالک تانکر حامل گاز مایع (ال‌ان‌جی) تاکنون ۱۱ بار به خاطر عدم رعایت قوانین ایمنی جریمه شده است. هنوز نام شرکت مالک تانکر منفجر شده اعلام نشده است. طی دو دهه گذشته چین پروژه‌های عظیم راه‌سازی و انرژی را افتتاح کرده، اما گزارش‌ها حاکی از کیفیت پایین پروژه‌ها است؛ به طوری که بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، سالانه ۲۰۰ هزار نفر در چین به خاطر حوادث و تصادف جاده‌ای کشته می‌شوند.

انفجار تانکر گاز در چین حداقل ۱۹ کشته بر جای گذاشت

مقامات چین می‌گویند در جریان انفجار تانکر حامل گاز مایع در خروجی بزرگ‌راه «ونلیگ» در استان چجیانگ واقع در شرق کشور حداقل ۱۹ نفر کشته شدند.

زو مینگلیان معاون شهردار ونلیگ اعلام کرده علت این حادثه در حال بررسی است.

گزارش‌ها حاکی از تخریب گسترده ساختمان‌های نزدیک به محل انفجار و مفقود شدن تعدادی از شهروندان در زیر آوارها است.

مقامات چین می‌گویند تاکنون نزدیک ۱۰۰ ماشین آتش‌نشانی و بیش از ۲۶۰۰ امدادگر به محل حادثه اعزام شده و در حال جستجوی آوارهای آپارتمان‌های تخریب شده برای یافتن اجساد و افراد مفقود هستند.

رسانه‌های چین می‌گویند شرکت مالک تانکر حامل گاز مایع (ال‌ان‌جی) تاکنون ۱۱ بار به خاطر عدم رعایت قوانین ایمنی جریمه شده است. هنوز نام شرکت مالک تانکر منفجر شده اعلام نشده است.

طی دو دهه گذشته چین پروژه‌های عظیم راه‌سازی و انرژی را افتتاح کرده، اما گزارش‌ها حاکی از کیفیت پایین پروژه‌ها است؛ به طوری که بر اساس آمارهای سازمان جهانی بهداشت، سالانه ۲۰۰ هزار نفر در چین به خاطر حوادث و تصادف جاده‌ای کشته می‌شوند.

Radio Eram

FREE
VIEW