خانه / حقوق بشر / انتقال یک شهروند بازداشتی به زندان سنندج همزمان با بازداشت شهروندی دیگر در سقز

انتقال یک شهروند بازداشتی به زندان سنندج همزمان با بازداشت شهروندی دیگر در سقز

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته یک شهروند بازداشتی در سنندج از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به زندان سنندج منتقل شد. همچنین یک شهروند دیگر توسط نیروهای امنیتی در شهرستان سقز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، اقبال (عمر) شعبانی، شهروند اهل سنندج پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات به زندان این شهر منتقل شده است.

اقبال شعبانی عصر روز دوشنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، در یکی از خیابان‌های سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. وی نهایتا روز پنجشنبه ۲۳ اسفندماه موفق شده بود برای اولین با خانواده خود تماس بگیرد و آنها را از انتقالش به بخش قرنطینه زندان مرکزی سنندج مطلع کند.

گفتنی است که وی سابقه فعالیت به عنوان بازرس انجمن صنفی کارگران خبازی‌های سنندج و حومه را داشته است.

همزمان از سقز گزارش شده است که زانکو امیری، ۲۳ ساله فرزند جبرئیل در جاده‌ی سقز – بانه در نزدیکی روستای “تموغه” به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” بدون ارائه‌ی مجوز قضایی و پس از ضرب و شتم، توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

اقبال شعبانی

نوشته انتقال یک شهروند بازداشتی به زندان سنندج همزمان با بازداشت شهروندی دیگر در سقز اولین بار در خبرگزاری هرانا پدیدار شد.

همچنین بررسی کنید

حواشی مراسم نوروز؛ آزادی دو شهروند بازداشتی در استان لرستان با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا – دو شهروند اهل بخش کاکاوند از توابع استان لرستان که پیشتر در …

بلاتکلیفی ۴ عضو بازداشت شده یک خانواده در زندان های شیبان و سپیدار اهواز

خبرگزاری هرانا – حطاب ظاهری ساری و فرزندش امین از آبان ماه سال گذشته در …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super