خانه / اخبار / امیر قطر: به شرط احترام به ما آماده مذاکره‌ایم

امیر قطر: به شرط احترام به ما آماده مذاکره‌ایم

امیر قطر: به شرط احترام به حاکمیتمان آماده مذاکره‌ایم

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر شامگاه جمعه در یک نطق تلویزیونی به بحران جاری دوحه با برخی از همسایگان عرب خود واکنش نشان داد.

امیر قطر در نخستین واکنش خود پس از اقدامات ریاض و همپیمانانش در قطع رابطه با قطر، از آمادگی دوحه برای گفتگوی مشروط با چهارکشور مزبور (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) خبر داد.

وی گفت: «علیرغم محاصره کشور، زندگی مردم در جریان است.» امیر قطر با تصریح بر اینکه کارزاری که علیه کشورش در جریان است از پیش برنامه ریزی شده بوده، گفت :«با برخی کشورهای همسایه اختلاف نظرهایی داریم ولی تلاش نمی کنیم دیدگاه خود را به دیگران تحمیل کنیم.»

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی در ادامه از تلاش های آمریکا، کویت و ترکیه برای حل بحران جاری تشکر کرد و تاکید کرد که زمان بر طرف کردن مشکلات از راه مذاکره فرا رسیده است.

او گفت دوحه برای گفتگو آمادگی دارد ولی در هر راه حلی باید احترام کامل به حق حاکمیت قطر لحاظ شود. امیر قطر در سخنان خود در همبستگی با فلسطینی ها از محدودیت های اعمال شده از سوی اسرائیل در مورد مسجد الاقصی انتقاد کرد.

در همین حال رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با استقبال از سخنان «سنجیده» امیر قطر از تلاش های دوحه برای حل بحران ابراز رضایت کرد.

 

همچنین بررسی کنید

واکنش ها به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

radioeram See author's posts

آلمان مصوبه آمریکا برای تحریم شرکت‌های فعال در پروژه نورد استریم ۲ را رد کرد

آلمان مصوبه جدید کنگره ایالات متحده مبنی بر تحریم شرکت‌های درگیر در پروژه احداث خط …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super