امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود

امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود شرکت فضایی اکسیوم اسپیس‌ (Axiom Space) امروز ۱۵ مارس از لباس‌های فضایی ماه‌نوردان ماموریت آرتمیس ۳ رونمایی می‌کند. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان این لباس‌های فضایی را در نزدیکی قطب جنوبی ماه طی سفری که احتمالا تا سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد، می‌پوشند. شرکت اکسیوم اسپیس که در هیوستون مستقر است، نمونه‌های اولیه لباس‌های فضایی ماه خود را برای ماموریت‌های آرتمیس طی یک رویداد زنده امروز چهارشنبه در ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۸:۰۰ به وقت ایران) به نمایش خواهد گذاشت. ناسا، شرکت اکسیوم و گروهی به رهبری شرکت هوافضای کولینز (Collins) را برای توسعه و ساخت لباس‌های فضایی برای ماموریت‌های آینده به ماه و ایستگاه فضایی بین‌المللی در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ انتخاب کرد. اکسیوم پیش از این برای ناسا لباس فضایی نساخته است، اما این شرکت شریک آژانس فضایی ناسا در سایر سرمایه‌گذاری‌ها است. به عنوان مثال، ماموریت Ax-1 اکسیوم اولین ماموریت تجاری سرنشین‌دار این شرکت به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۲۲ بود که با یک فضاپیمای دراگون اسپیس‌ای..

امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود

امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود

شرکت فضایی اکسیوم اسپیس‌ (Axiom Space) امروز ۱۵ مارس از لباس‌های فضایی ماه‌نوردان ماموریت آرتمیس ۳ رونمایی می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان این لباس‌های فضایی را در نزدیکی قطب جنوبی ماه طی سفری که احتمالا تا سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد، می‌پوشند.

شرکت اکسیوم اسپیس که در هیوستون مستقر است، نمونه‌های اولیه لباس‌های فضایی ماه خود را برای ماموریت‌های آرتمیس طی یک رویداد زنده امروز چهارشنبه در ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۸:۰۰ به وقت ایران) به نمایش خواهد گذاشت.

ناسا، شرکت اکسیوم و گروهی به رهبری شرکت هوافضای کولینز (Collins) را برای توسعه و ساخت لباس‌های فضایی برای ماموریت‌های آینده به ماه و ایستگاه فضایی بین‌المللی در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ انتخاب کرد.

امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود

اکسیوم پیش از این برای ناسا لباس فضایی نساخته است، اما این شرکت شریک آژانس فضایی ناسا در سایر سرمایه‌گذاری‌ها است. به عنوان مثال، ماموریت Ax-1 اکسیوم اولین ماموریت تجاری سرنشین‌دار این شرکت به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۲۲ بود که با یک فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس انجام شد و Ax-2 اواخر امسال به پرواز در خواهد آمد.

در بلندمدت، اکسیوم یک مرکز تجاری در ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد ساخت که شامل یک استودیوی فیلم‌سازی می‌شود. در نهایت، ماژول‌های اکسیوم از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا می‌شوند و به یک ایستگاه فضایی خصوصی مستقل در مدار پایین زمین تبدیل می‌شوند.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW