خانه / آخرین خبرها / الجزایر، احتمال تعویق انتخابات و ادامه تظاهرات

الجزایر، احتمال تعویق انتخابات و ادامه تظاهرات

یک منبع مطلع روز جمعه ۲۷ اردیبهشت گفت انتخابات قریب الوقوع الجزایر ممکن است به تاخیر بیافتد و همزمان تظاهرکنندگان در سیزدهمین جمعه پیاپی با خواست تغییر تمامی نخبگان حاکم بر کشور به خیابان‌ها آمدند.

عبدالعزیز بوتفلیقه که ۲۰ سال رییس جمهور الجزایر بود ماه گذشته تحت فشار معترضان و ارتش از مقام خود کناره گیری کرد ولی معترضان که خواستار اصلاحات سیاسی و کناره گیری تمامی مقامات قدیمی کشور هستند به تظاهرات ادامه دادند.

تاریخ اعلام شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۴ ژوئیه است.

خبرگزاری رویترز از قول یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود گفت به دلیل مشکلات فنی و ادامه تظاهرات مخالفان ممکن است تاریخ انتخابات به تعویق بیافتد. او افزود:«روز چهارم ژوئیه انتخاباتی برگزار نخواهد شد.»

صدها نفر از تظاهرکنندگان روز جمعه خواستار برکناری عبدالقادر بن صالح، کفیل ریاست جمهوری و نورالدین بدوی نخست وزیر جدید الجزایر شدند که چند روز قبل از کناره گیری آقای بوتفلیقه توسط او به این مقام منصوب شد.

روی یکی از پلاکاردهای تظاهرات نوشته شده بود:«انتخابات شرم آور نه، ابتدا بن صالح و بدوی بايد بروند.»

شورای قانون اساسی که انتقال قدرت سیاسی در کشور را هدایت می کند قرار است به زودی در مورد روند انتخابات اطلاعیه‌ای صادر کند. تاریخ جمع آوری ۶۰ هزار امضا توسط نامزدهای مقام ریاست جمهوری و تحویل آن به مسئولان انتخابات روز پنج خرداد (۲۵ مه) است.

این منبع به خبرگزاری رویترز گفت انتخابات ممکن است تا اواخر سال میلادی جاری به تاخیر بیافتد و از قرار معلوم برای هدایت این دوره انتقالی نام افرادی همچون احمد طالب ابراهیم، یک وزیر سابق و تکنوکرات و احمد بن بیتور یکی از نخست وزیران اسبق الجزایر مطرح شده است.

همچنین بررسی کنید

نخستین واکنش پرزیدنت ترامپ به توقیف دو تانکر بریتانیایی؛ با لندن در تماس هستیم

رئیس جمهوری ایالات متحده در نخستین واکنش به توقیف تو تانکر بریتانیایی گفت از این …

دومین کشتی مرتبط با بریتانیا هم به سوی ایران تغییر مسیر داده شد

پس از تایید توقیف یک کشتی بریتانیایی از سوی سپاه پاسداران، خبرگزاری رویترز گزارش داد …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super