خانه / اخبار روز / اقدام بی سابقه امنیتی ها در تجلیل از مفاخر و هنرمندان جامعه ارامنه

اقدام بی سابقه امنیتی ها در تجلیل از مفاخر و هنرمندان جامعه ارامنه

در مراسمی بی‎سابقه همزمان با افزایش فشارهای اجتماعی و سیاسی به جمهوری اسلامی، مسئولان فرهنگی شهرداری و امنیتی‎ها به فکر تقدیر از جامعه ارامنه افتادند.

به دعوت علی یونسی، وزیر پیشین اطلاعات ایران و معاون فعلی حسن روحانی در امور اقلیت‎ها به مناسبت آغاز سال جدید و میلاد عیسی مسیح، مراسم جشن و ضیافت شام در شهرداری تهران برگزار شد که رهبران خلیفه‎گری و تعدادی از مسئولان حکومتی در آن حضور داشتند.
طبق معمول سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران در سخنرانی ادعا کرد، «امروز پیروان ادیان مختلف و به ‌ویژه ادیان الهی در سایه جمهوری اسلامی ایران از آزادی‎های تصریح شده در قانون اساسی در جهت رسیدگی به احوال شخصیه خود برخوردارند»
نجفی شهردار تهران نیز در سخنانی به نقش اقلیت‎های دینی ایران تاکید کرد و گفت «ایران به همه ایرانیان تعلق دارد».
بخشی از این مراسم اجرای قطعات پیانو توسط آلوین آوانسیان بود و جمعی از خانواده‎های شهدا، ورزشکاران و هنرمندان ارمنی و آشوری مورد تقدیر قرار گرفتند.
همچنین از رازمیک اوهانیان رهبر ارکستر، ماسیس هاکوپیان و روبرت مارگوسیان ورزشکاران پیشکسوت، موشق زرگریان از صنعتکاران ارمنی، خانواده شهید ادموند و هایقان موسیسیان، همچنین واروژ طهماسیان جانباز و آلکس در هاراطونیان آزاده ارمنی مورد تقدیر قرار گرفتند.
این برای نخستین بار است که از این تعداد شهروندان ارامنه با حضور مسئولان جمهوری اسلامی تقدیر شده است. دستکم فشار رسانه‎ها برای توجه به جامعه ارامنه و همینطور شرایط ایران که مدتی است اعتراضات سراسری در آن آغاز شده و همچنان ادامه دارد در برگزاری چنین نشست‎هایی بی‎تاثیر نبوده است.
جمهوری اسلامی در روزهای گذشته سعی کرده تا آنجا که امکان دارد حتی با وعده وعید کمی از اعتراضات بکاهد. افزایش وام ازدواج تا سقف ۱۵ میلیون تومان، توزیع سود سهام عدالت و کاهش مالیات‎ها همه از وعده ‏هایی است که دولت داده تا شاید مردم دست از تظاهرات بردارند.

 

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super