افزایش «چشمگیر» شمار پناهجویان ایرانی در آلمان از آغاز اعتراضات سراسری در کشور

افزایش «چشمگیر» شمار پناهجویان ایرانی در آلمان از آغاز اعتراضات سراسری در کشور آمارهای اداره مهاجرت آلمان نشان می‌دهد که از آغاز اعتراضات مردمی در ایران در بیش از سه ماه گذشته، شمار پناهجویان ایرانی در این کشور به میزان «قابل توجهی» افزایش یافته است. نشریه اشپیگل با استناد به آمارهای اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان آلمان روز جمعه ۲۵ آذرماه گزارش داد که در ماه سپتامبر ۶۱۳ ایرانی و در ماه‌های اکتبر و نوامبر به ترتیب ۸۹۲ و هزار و ۳۹ ایرانی از آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند. چنین حجمی از درخواست پناهندگی توسط شهروندان ایرانی طی سه ماه در شرایطی است که در کل ۱۲ ماه پارسال در مجموع دو هزار و ۶۹۳ نفر از شهروندان ایران درخواست پناهندگی از آلمان کرده بودند؛ به عبارتی طی سه ماه گذشته به اندازه کل پارسال درخواست پناهندگی از طرف ایرانی‌ها در آلمان ارائه شده است. آلمان در میان کشورهای اروپایی بیشترین انتقاد را از سرکوب گسترده اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی داشته است و کوشیده تحریم‌های گسترده‌تری علیه مقام‌های حکومت ایران و عاملان سرکوب معترضان اعمال کند. در هفته‌های نخست اعترا..

افزایش «چشمگیر» شمار پناهجویان ایرانی در آلمان از آغاز اعتراضات سراسری در کشور تظاهرات همبستگی ایرانیان مقیم اروپا در برلین، پایتخت آلمان، در حمایت از معترضان داخل کشور

آمارهای اداره مهاجرت آلمان نشان می‌دهد که از آغاز اعتراضات مردمی در ایران در بیش از سه ماه گذشته، شمار پناهجویان ایرانی در این کشور به میزان «قابل توجهی» افزایش یافته است.

نشریه اشپیگل با استناد به آمارهای اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان آلمان روز جمعه ۲۵ آذرماه گزارش داد که در ماه سپتامبر ۶۱۳ ایرانی و در ماه‌های اکتبر و نوامبر به ترتیب ۸۹۲ و هزار و ۳۹ ایرانی از آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند.

چنین حجمی از درخواست پناهندگی توسط شهروندان ایرانی طی سه ماه در شرایطی است که در کل ۱۲ ماه پارسال در مجموع دو هزار و ۶۹۳ نفر از شهروندان ایران درخواست پناهندگی از آلمان کرده بودند؛ به عبارتی طی سه ماه گذشته به اندازه کل پارسال درخواست پناهندگی از طرف ایرانی‌ها در آلمان ارائه شده است.

آلمان در میان کشورهای اروپایی بیشترین انتقاد را از سرکوب گسترده اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی داشته است و کوشیده تحریم‌های گسترده‌تری علیه مقام‌های حکومت ایران و عاملان سرکوب معترضان اعمال کند.

در هفته‌های نخست اعتراضات سراسری در ایران، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد با توجه به برخورد «سرکوبگرانه» جمهوری اسلامی با شهروندان ایرانی، این وزارتخانه افزایش ظرفیت صدور روادید را برای ایرانیانی که در معرض خطر هستند بررسی می‌کند.

هم‌زمان، نانسی فزر، وزیر کشور دولت فدرال آلمان وضعیت نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی را «فاجعه‌بار» خواند و اخراج پناهجویان ایرانی در چنین وضعیتی را «غیرمسئولانه» دانست.

دور تازه اعتراضات سراسری ایران از روز ۲۶ شهریور، پس از اعلام خبر مرگ مهسا (ژینا) امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی در بازداشت «پلیس امنیت اخلاقی» نیروی انتظامی آغاز شد و روز ۲۵ آذر، سومین ماه خود را پشت سر گذاشت و همچنان نیز به اشکال مختلف از جمله تحصن و تجمعات دانشجویی، شعاردهی‌های شبانه و اعتصابات کسبه و بازاریان در شهرهای مختلف ایران ادامه یافته است.

Radio Eram

FREE
VIEW