افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تیم‌های لیگ برتری فوتبال ایران

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تیم‌های لیگ برتری فوتبال ایران پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر هم از ویروس کرونا در امان نمانده است. با وجود اعلام رسمی فدراسیون فوتبال ایران درباره از سرگیری لیگ برتر، نمونه‌های مثبت کرونا برگزاری این مسابقات را با ابهام مواجه کرده است. قرار بود لیگ از ۲۹ خرداد پیگیری شود اما تیم‌ها باید پیش از آن گواهی سلامت همه بازیکنان، کادر فنی و اجرایی خود را طبق دستور «ستاد مقابله با کرونا» ارائه کنند. تیم‌ها اجازه داشتند تمرینات‌شان را از سوم خرداد آغاز کنند اما باشگاه تراکتور به دلیل «مشکوک بودن چهار نفر از اعضای تیم» حاضر به آغاز تمریناتش نیست و در صدد نمونه‌گیری مجدد است. سرمربی تراکتور می‌گوید بعد از مشکوک بودن چهار بازیکن، سایرین می‌ترسند به تمرین بیایند. ساکت الهامی به خبرگزاری ایسنا گفت: روز دوشنبه تست دیگری از این بازیکنان گرفته می‌شود و بعد از آن زمان تمرینات مشخص خواهد شد و شاید حتی مجبور به قرنطینه شویم. او تاکید کرد: «یک ماه است که به صورت مداوم به سازمان لیگ و فدراسیون اعلام کرده‌ایم برگزاری بازی‌ها خطرناک است اما زیر بار نرفتند». تیم گل‌گهر سیرجان..

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در تیم‌های لیگ برتری فوتبال ایران

پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر هم از ویروس کرونا در امان نمانده است.
پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر هم از ویروس کرونا در امان نمانده است.

با وجود اعلام رسمی فدراسیون فوتبال ایران درباره از سرگیری لیگ برتر، نمونه‌های مثبت کرونا برگزاری این مسابقات را با ابهام مواجه کرده است.

قرار بود لیگ از ۲۹ خرداد پیگیری شود اما تیم‌ها باید پیش از آن گواهی سلامت همه بازیکنان، کادر فنی و اجرایی خود را طبق دستور «ستاد مقابله با کرونا» ارائه کنند.

تیم‌ها اجازه داشتند تمرینات‌شان را از سوم خرداد آغاز کنند اما باشگاه تراکتور به دلیل «مشکوک بودن چهار نفر از اعضای تیم» حاضر به آغاز تمریناتش نیست و در صدد نمونه‌گیری مجدد است.

سرمربی تراکتور می‌گوید بعد از مشکوک بودن چهار بازیکن، سایرین می‌ترسند به تمرین بیایند.

ساکت الهامی به خبرگزاری ایسنا گفت: روز دوشنبه تست دیگری از این بازیکنان گرفته می‌شود و بعد از آن زمان تمرینات مشخص خواهد شد و شاید حتی مجبور به قرنطینه شویم.

او تاکید کرد: «یک ماه است که به صورت مداوم به سازمان لیگ و فدراسیون اعلام کرده‌ایم برگزاری بازی‌ها خطرناک است اما زیر بار نرفتند».

تیم گل‌گهر سیرجان نیز بعد از ابتلای تعدادی از بازیکنانش به ویروس کرونا، آنها را در اردوگاه تمرینی‌شان قرنطینه کرده است و ورود افراد به محل قرنطینه یا خروج از آن ممنوع است.

پزشک تیم گل‌گهر گفت اعضای این تیم سه بار آزمایش داده‌اند و تعدادی از بازیکنان و کادر فنی که «زیر ۱۰ نفر هستند» تست‌شان مثبت بوده.

بازی‌های هر تیمی که بیش از پنج بازیکنش مبتلا شده باشند، تعلیق خواهد شد. گل‌گهر تعداد بازیکنان کرونایی خود را شش نفر اعلام کرده که پیش از آزمایش، علائمی از ابتلا در آنها دیده نشده بود.

برخی از هواداران فوتبال در شبکه‌های اجتماعی نسبت به گزارش‌هایی که تیم‌ها درباره بازیکنان مبتلای خود منتشر می‌کنند ابراز تردید کرده‌اند.

در همین زمینه، سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات گفته است با کسانی که تمارض به کرونا کنند «برخورد قضایی» خواهد ‌شد.

آقای مهدی در صداوسیما گفت: «در ابتدا دوره ۱۴ روزه آشکارسازی کرونا را خواهیم داشت تا کسانی که وارد مسابقات می‌شوند مبتلا نباشند».

حالا در آغاز این دوره آشکارسازی، پزشک تیم گل‌گهر می‌گوید کیت‌های آزمایش گرچه «با هزینه سنگین از ایتالیا وارد شده اما تا ۲۵ درصد ممکن است منفی کاذب داشته باشد» و به همین دلیل مجدداً آزمایش خواهند کرد.

مجید جلالی سرمربی گل‌گهر گفت: خودم روی سایت‌ها خبر را دیدم و بعد از صحبت با مدیرعامل باشگاه متوجه شدم چند بازیکن ما کرونا گرفته‌اند. در انتظار تصمیم فدراسیون پزشکی هستیم.

باشگاه فولاد خوزستان اعلام کرده که نمونه‌های همه بازیکنان این تیم منفی اعلام شده است.

بازیکنان تیم فوتبال سایپا نیز برای از سرگیری تمرینات‌شان تست کرونا دادند که نتیجه آزمایش یکی از بازیکنان مثبت بوده.

سایپا اعلام کرده که تمام تمهیدات برای مراقبت و درمان سریع این «بازیکن جوان» را به کار خواهد بست.

پرسپولیس صدرنشین لیگ برتر هم از ویروس کرونا در امان نمانده. آنها چهارشنبه در درمانگاه ورزشگاه درفشی‌فر آزمایش دادند و حالا مشخص شده که دو عضو تدارکات این تیم مبتلا هستند.

در لیگ دسته اول نیز نمونه‌های سه بازیکن تیم سرخپوشان پاکدشت که به «هوادار» تغییر نام داده مثبت اعلام شده است.

به گزارش سایت «ورزش سه» در جلسه‌‌ روز سه‌شنبه، فدراسیون فوتبال درباره برگزاری یا تعطیلی لیگ‌ برتر اعلام نظر خواهد کرد.

Radio Eram

FREE
VIEW