افزایش آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران؛ «در سه استان دیگر افزایش خواهیم داشت»

افزایش آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران؛ «در سه استان دیگر افزایش خواهیم داشت» سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اعلام شناسایی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد که در روزهای آینده در استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی «افزایش موارد» ابتلا به کرونا داریم. به گفته کیانوش جهانپور، تا روز جمعه، ۲۶ اردیبهشت، تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا طبق آمار رسمی به ۱۱۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است. در طول یک هفته گذشته این اولین بار است که آمار تعداد بیماران جدید شناسایی شده در طول ۲۴ ساعت، به بیش از دو هزار نفر می‌ٰرسد. آمار مبتلایان جدید در هفته گذشته به کمتر از هزار نفر هم رسید، ولی به نظر می‌رسد همزمان با شیوع گسترده بیماری در برخی استان‌ها، تعداد مبتلایان افزایش یافته است. در همین حال، آمارهای رسمی حکایت از روند نزولی مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران دارد. به گفته آقای جهانپور، در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار دیگر جان خود را از دست داده‌اند. بدین ترتیب مجموع کل قربانیان کرونا در ایران طبق آمارهای وزارت بهداشت به ۶۹۰۲ نفر رسیده است. او همچنین خبر داد که ۹۱ هزار و ۸۳..

افزایش آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران؛ «در سه استان دیگر افزایش خواهیم داشت»

سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اعلام شناسایی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا خبر داد که در روزهای آینده در استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی «افزایش موارد» ابتلا به کرونا داریم.

به گفته کیانوش جهانپور، تا روز جمعه، ۲۶ اردیبهشت، تعداد کل بیماران مبتلا به کرونا طبق آمار رسمی به ۱۱۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسیده است.

در طول یک هفته گذشته این اولین بار است که آمار تعداد بیماران جدید شناسایی شده در طول ۲۴ ساعت، به بیش از دو هزار نفر می‌ٰرسد.

آمار مبتلایان جدید در هفته گذشته به کمتر از هزار نفر هم رسید، ولی به نظر می‌رسد همزمان با شیوع گسترده بیماری در برخی استان‌ها، تعداد مبتلایان افزایش یافته است.

در همین حال، آمارهای رسمی حکایت از روند نزولی مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران دارد.

به گفته آقای جهانپور، در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸ بیمار دیگر جان خود را از دست داده‌اند. بدین ترتیب مجموع کل قربانیان کرونا در ایران طبق آمارهای وزارت بهداشت به ۶۹۰۲ نفر رسیده است.

او همچنین خبر داد که ۹۱ هزار و ۸۳۶ نفر از بیماران که «حدود ۸۰ درصد» از کل مبتلایان می‌شوند، بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، کماکان ۲۷۲۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید و بحرانی قرار دارند.

اما علاوه بر سه استانی که سخنگوی وزارت بهداشت درباره شیوع کرونا در آنها هشدار داده،‌ وضعیت استان خوزستان نیز کماکان بحرانی است.

رضا نجاتی، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان، در همین زمینه گفت که احتمال دارد برخی شهرهای این استان که درگیر شیوع کرونا هستند، هفته آینده نیز تعطیل بمانند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، او با اشاره به این که ۹ شهر خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: «برخی اتحادیه‌ها هنوز همکاری خوبی ندارند» و «رفتار مردم نیز باید تغییر کند».

آقای نجاتی همچنین با هشدار درباره برگزاری مراسم عید فطر گفت: «در این راستا ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی هم ایجاد کرده‌ایم که در روزهای آینده پررنگ‌تر خواهند شد.»

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا درباره برگزاری نماز جماعت گفته است در شهرهایی که وضعیت قرمز دارند، نماز باید در «یک محل با کمتر از ۵۰ نفر و در دو ساعت و با رعایت پروتکل‌های مراسم برگزار شود».

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان روز ۲۵ اردیبهشت با اعلام افزایش ۶۰ درصدی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این استان، گفت موارد سرپایی نیز سه برابر شده است.

کیانوش جهانپور،‌ سخنگوی وزارت بهداشت نیز روز ۲۴ اردیبهشت‌ماه خبر داده بود که یک‌چهارم مبتلایان شناسایی‌شده جدید در کل کشور، به استان خوزستان تعلق دارد.

پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر وزارت بهداشت را به پنهانکاری درباره آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا متهم کرده‌اند.

همچنین آماری که اعضای شورای شهر تهران درباره تعداد تقریبی جان‌باختگان «در تهران» منتشر کرده‌اند برابر آماری است که وزارت بهداشت درباره جان‌باختگان «در کل کشور» اعلام می‌کند.

Radio Eram

FREE
VIEW