افراد طالبان در یک حمله ۶ عضو ارتش افغانستان را کشتند

بخش انگلیسی صدای آمریکا - به گزارش وزارت دفاع افغانستان، در حمله یکشنبه شب طالبان در استان «لغمان» در شرق افغانستان دست کم شش عضو ارتش افغانستان کشته و پنج تن دیگر مجروح شدند. با این حال یک منبع دولتی، که نخواست نامش فاش شود، گفت که شمار کشته ها ۱۰ نفر و مجروحان ۷ نفر بوده است. ساکنان محلی نیز می‌گویند که ۱۱ عضو نیروی ارتش افغانستان کشته و ۹ نفر زخمی شدند. وزارت دفاع افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای افغانستان به این حمله در شهرستان علیشنگ (الیشنگ) واکنش نشان داده و تلفات سنگینی را به طالبان تحمیل کردند، اما به گفته منابع دولتی دست کم ۱۰ خودروی هاموی ارتش افغانستان در این حمله نابود شده است. مردم محل می گویند ارتش افغانستان در حال ایجاد یک پاسگاه جدید در روستای محل حمله بود. طالبان زمانی حمله کرد که نیروهای ارتش افغانستان شب را با ساخت آن پاسگاه و استقرار نیروهای تازه پشت سر گذاشته بودند. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، در بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. همزمان، کابل، پایتخت افغانستان، یکشنبه شب و بامداد دوشنبه صحنه ۶ انفجار بود. این حملات تلفاتی به همراه نداشته ا..

بخش انگلیسی صدای آمریکا – به گزارش وزارت دفاع افغانستان، در حمله یکشنبه شب طالبان در استان «لغمان» در شرق افغانستان دست کم شش عضو ارتش افغانستان کشته و پنج تن دیگر مجروح شدند. با این حال یک منبع دولتی، که نخواست نامش فاش شود، گفت که شمار کشته ها ۱۰ نفر و مجروحان ۷ نفر بوده است. ساکنان محلی نیز می‌گویند که ۱۱ عضو نیروی ارتش افغانستان کشته و ۹ نفر زخمی شدند. وزارت دفاع افغانستان در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای افغانستان به این حمله در شهرستان علیشنگ (الیشنگ) واکنش نشان داده و تلفات سنگینی را به طالبان تحمیل کردند، اما به گفته منابع دولتی دست کم ۱۰ خودروی هاموی ارتش افغانستان در این حمله نابود شده است. مردم محل می گویند ارتش افغانستان در حال ایجاد یک پاسگاه جدید در روستای محل حمله بود. طالبان زمانی حمله کرد که نیروهای ارتش افغانستان شب را با ساخت آن پاسگاه و استقرار نیروهای تازه پشت سر گذاشته بودند. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، در بیانیه‌ای، مسئولیت این حمله را برعهده گرفت. همزمان، کابل، پایتخت افغانستان، یکشنبه شب و بامداد دوشنبه صحنه ۶ انفجار بود. این حملات تلفاتی به همراه نداشته است. فردوس فرامرز، سخنگوی پلیس کابل، می گوید در انفجارهای دوشنبه صبح چهار غیرنظامی، از جمله یک کودک، متحمل جراحات سطحی شدند. این خشونت‌ها چند روز پس از سفر یک گروه عالی‌رتبه از ایالات متحده به سرپرستی زلمی خلیلزاد، مذاکره کننده توافق آمریکا با طالبان، به منطقه رخ می‌دهد. در این سفر آقای خلیلزاد با هدف کاهش خشونت‌ها با طالبان در دوحه قطر و با فرمانده ارتش پاکستان در اسلام آباد دیدار کرد.

۴ thoughts on “افراد طالبان در یک حمله ۶ عضو ارتش افغانستان را کشتند

  1. 981749 856962Likely to commence a business venture about the refers to disclosing your products and so programs not just to individuals near you, remember, though , to several potential prospects much more via the www often. earn money 656692

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Radio Eram

FREE
VIEW