خانه / بالا / افتتاح مرتفع ترین کلیسای جامع ارتدوکس جهان در رومانی

افتتاح مرتفع ترین کلیسای جامع ارتدوکس جهان در رومانی

ساخت کلیسای عظیم جامع رومانی در شهر بخارست در سال ۲۰۱۰ آغاز شده و به گفته مقامات این کشور در سال ۲۰۲۴ به صورت کامل تکمیل خواهد شد.

«محبت نیوز»- ده ها هزار نفر مسیحی روز یک شنبه ۴ آذر، در افتتاحیه کلیسای جامع جدید ارتدوکس در بخارست شرکت کردند، این حضور پر رنگ به رغم انتقادات مخالفانی رخ داد که میگفتند هزینه سنگین ساخت چنین کلیسایی میتوانست خرج امور عام المنفع تری مثل ساخت بیمارستان یا مدرسه در رومانی شود. رومانی یکی از فقیرترین کشورهای اتحادیه اروپاست.

به نقل از تارنمای گفتگوی ادیان، این مراسم که با حضور بسیاری از ایمانداران رومانیایی برگزار شده بود، بعد از اتمام مراسم عشای ربانی که از سوی اسقف ویژه صورت گرفت به خشونت کشیده شد. افراد حاضر در رو به روی این کلیسای جامع که ساعتها در بیرون در منتظر بودند به قصد دیدن این کلیسا آمده بودند که به دلیل ازدحام جمعیت با ممانعت پلیس ضد شورش مواجه شدند.

بنا به گزارش رسانه های رومانی، ۸۲ نفر از حاضران در این مراسم به مراقبتهای پزشکی نیاز پیدا کردند. بیشتر مصدومیتها به دلیل افت فشار در سرما بوده است.

قرار است ساختمان این کلیسای مجلل در سال ۲۰۲۴ به اتمام برسد. بنای این کلیسای عظیم در ۱۴ هزار متر مربع ساخته شده است و با ۱۲۰ متر ارتفاع دومین کلیسای مرتفع جهان و مرتفع ترین کلیسای جامع ارتدوکس است. ظرفیت این کلیسا برای مراسم عشای ربانی ۵۰۰۰ نفر است. این بنا تاکنون ۱۱۰ میلیون یورو هزینه در برداشته است.

گفته می شود علیرغم انتقاد از هزینه های ساخت این کلیسای عظیم، دولت رومانی به امید دریافت حمایتهای بیشتر از کلیسای قدرتمند این کشور تا کنون تمامی بودجه ساخت این کلیسا را تامین کرده است.

۸۸ درصد از جمعیت رومانی مسیحیان ارتدوکس هستند.

همچنین بررسی کنید

آنچه نظام از «حوزه‌‌های علمیه» می‌‎خواهد: تربیت طلاب همتراز انقلاب!

محور سخنرانی‌‌های حوزویان در آغاز سال تحصیلی ۹۸ بر لزوم تربیت «طلبه در تراز انقلاب …

اکثر کانادایی ها از قانون منع استفاده از «نمادهای مذهبی» حمایت کردند

در حالی که “جاستین ترودو” تصویب قانون ممنوعیت استفاده از نمادهای مذهبی و بخصوص حجاب …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super