اعزام کیفی کاروان ایران به بازی های داخل آسیا/ آغاز بررسی رشته های شانس مدال

اعزام کیفی کاروان ایران به بازی های داخل آسیا/ آغاز بررسی رشته های شانس مدال کمیته ملی المپیک در صورتی که بازی های داخل سالن آسیا برگزار شود، تنها در رشته هایی شرکت می کند که امکان کسب مدال وجود دارد. به گزارش ایسنا، ورزش ایران در سال 2021 علاوه بر رویداد بزرگ المپیک و پارالمپیک توکیو، بازی های دیگری را هم پیش دارد. بازی های داخل آسیا یکی از این رودیدادها است که یک سال قبل از بازی های آسیایی برگزار می شود و ایران هم کاروانی را به این رقابتها اعزام می کند. طبق تقویم قرار است بازی های داخل سالن آسیا 21 تا 30 می 2021(31 اردیبهشت تا 9 خرداد 1400) در تایلند برگزار شود. با توجه به شیوع ویروس کرونا هنوز تکلیف برگزاری بازی ها مشخص نیست چون کمیته ملی المپیک نه نامه ای مبنی بر احتمال لغو بازی ها دریافت کرده و نه اطلاعیه ای در مورد زمان بندی انجام کارهای حضور در بازی ها به کشورها ارسال شده است. با این حال کمیته ملی المپیک با احتمال اینکه بازی ها برگزار شود، بررسی روی رشته هایی حاضر در بازی ها را آغاز کرده تا مشخص شود ایران در کدام در رشته ها می تواند نماینده اعزام کند. با توجه به افزایش قی..

اعزام کیفی کاروان ایران به بازی های داخل آسیا/ آغاز بررسی رشته های شانس مدال

اعزام کیفی کاروان ایران به بازی های داخل آسیا/ آغاز بررسی رشته های شانس مدال

کمیته ملی المپیک در صورتی که بازی های داخل سالن آسیا برگزار شود، تنها در رشته هایی شرکت می کند که امکان کسب مدال وجود دارد.

به گزارش ایسنا، ورزش ایران در سال 2021 علاوه بر رویداد بزرگ المپیک و پارالمپیک توکیو، بازی های دیگری را هم پیش دارد. بازی های داخل آسیا یکی از این رودیدادها است که یک سال قبل از بازی های آسیایی برگزار می شود و ایران هم کاروانی را به این رقابتها اعزام می کند.

طبق تقویم قرار است بازی های داخل سالن آسیا 21 تا 30 می 2021(31 اردیبهشت تا 9 خرداد 1400) در تایلند برگزار شود.

با توجه به شیوع ویروس کرونا هنوز تکلیف برگزاری بازی ها مشخص نیست چون کمیته ملی المپیک نه نامه ای مبنی بر احتمال لغو بازی ها دریافت کرده و نه اطلاعیه ای در مورد زمان بندی انجام کارهای حضور در بازی ها به کشورها ارسال شده است.

با این حال کمیته ملی المپیک با احتمال اینکه بازی ها برگزار شود، بررسی روی رشته هایی حاضر در بازی ها را آغاز کرده تا مشخص شود ایران در کدام در رشته ها می تواند نماینده اعزام کند.

با توجه به افزایش قیمت ارز که مشخص نیست تا سال آینده به چه رقمی می رسد، اعزام کیفی در دستور کار کمیته ملی المپیک قرار گرفته است و به احتمال زیاد ایران تنها در رشته هایی نماینده اعزام می کند که بتواند مدال بگیرد. بازی های داخل سالن آسیا در 32 رشته (30 رشته اصلی و 2 رشته نمایشی ) برگزار می شود.

اسامی رشته ها به شرح زیر است:

*رشته های اصلی

بسکتبال سه نفره،بدمینتون، دوچرخه سواری (BMX)، بولینگ، چیر لیدینگ، شطرنج، بیلیارد،دنس اسپورت، ورزش های الکترونیکی، ورزش های صعودی، فلوربال، فوتسال، اسکیت، دوومیدانی داخل سالن،هاکی داخل سالن، روئینگ داخل سالن، جوجیتسو، کاراته، کیک بوکسینگ، موتای، کوراش، پنچاک سیلات، نت بال، سامبو، تیراندازی، شنای مسافت کوتاه، سپک تاکرا، تکواندو، ، والیبال و کشتی

*رشته های نمایشی

تک بال و ورزشهای هوایی بدون سرنشین (مدال رشته های نمایشی در جدول مدالی کشورها محاسبه نمی شود).
انتهای پیام