اعتراضات به وضعیت بد اقتصادی در لبنان ادامه دارد

اعتراضات به وضعیت بد اقتصادی در لبنان ادامه دارد رسانه‌های لبنان می‌گویند، اعتراضات به تشدید وخامت اوضاع اقتصادی جمعه ۲۳ خرداد شب در برخی از شهرهای این کشور برای دومین شب متوالی ادامه داشت و معترضان با نیروهای امنیتی درگیر شدند. شب گذشته بیروت و شماری از شهرهای لبنان به سقوط ارزش لیره، واحد پول لبنان، دست به اعتراض زدند و در طرابلس در شمال این کشور ساختمان بانک مرکزی را به آتش کشیدند. روز گذشته، کاهش ارزش لیره به رکوردی جدید رسید و هر دلار با بیش از پنج هزار لیره مبادله شد. با این حال به دنبال نشست روز جمعه هیات دولت و تصمیم بانک مرکزی لبنان برای تزریق دلار بازار، روند نزولی بهای لیره متوقف شد. به گزارش رویترز، شامگاه در بیروت و طرابلس درگیری هایی بین معترضان و نیروهای امنیتی روی داده است و این نیروهای باری متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی استفاده کرده اند. طبق این گزارش، لبنان در بدترین وضعیت از زمان پایان جنگ داخلی در سال ۱۹۹۰ قرار دارد و نگرانی‌ها در مورد ثبات کشور که بدهی‌های خارجی سنگینی دارد و دستخوش اختلافات فرقه‌ای و جناحی است به شدت افزایش یافته است. ناآ..

اعتراضات به وضعیت بد اقتصادی در لبنان ادامه دارد

رسانه‌های لبنان می‌گویند، اعتراضات به تشدید وخامت اوضاع اقتصادی جمعه ۲۳ خرداد شب در برخی از شهرهای این کشور برای دومین شب متوالی ادامه داشت و معترضان با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

شب گذشته بیروت و شماری از شهرهای لبنان به سقوط ارزش لیره، واحد پول لبنان، دست به اعتراض زدند و در طرابلس در شمال این کشور ساختمان بانک مرکزی را به آتش کشیدند. روز گذشته، کاهش ارزش لیره به رکوردی جدید رسید و هر دلار با بیش از پنج هزار لیره مبادله شد.

با این حال به دنبال نشست روز جمعه هیات دولت و تصمیم بانک مرکزی لبنان برای تزریق دلار بازار، روند نزولی بهای لیره متوقف شد.

به گزارش رویترز، شامگاه در بیروت و طرابلس درگیری هایی بین معترضان و نیروهای امنیتی روی داده است و این نیروهای باری متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی استفاده کرده اند.

طبق این گزارش، لبنان در بدترین وضعیت از زمان پایان جنگ داخلی در سال ۱۹۹۰ قرار دارد و نگرانی‌ها در مورد ثبات کشور که بدهی‌های خارجی سنگینی دارد و دستخوش اختلافات فرقه‌ای و جناحی است به شدت افزایش یافته است.

ناآرامی‌ها تازه در حالی رخ می‌دهد که مقامات دولت لبنان و صندوق بین المللی پول در حال مذاکره برای اجرای یک برنامه اصلاحات هستند و این امیدواری وجود دارد که این با اعطای میلیارد‌ها دلار اعتبار توسط این نهاد پولی، وضعیت اقتصادی در این کشور بهبود یابد.

Radio Eram

FREE
VIEW