خانه / بالا / اظهارات بی خردانه «نماینده آشوریان» در مورد نوکیشان مسیحی

اظهارات بی خردانه «نماینده آشوریان» در مورد نوکیشان مسیحی

یوناتن بت‎کلیا نماینده آشوریان در مجلس می‎گوید اغلب نوکیشان مسیحی در آمریکا هستند اما وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی با استناد به گزارش‎های امنیتی از رشد مسیحیت در میان مردم عادی در شهرهای مختلف ایران خبر می‎دهد.

«محبت نیوز»- از مسئولیت‌های رسانه‎های مستقل و غیرحکومتی اطلاع‎رسانی و آگاه‎سازی در مورد ناقضان حقوق بشر است. برای لاپوشانی سوابق مقام‎های عالی‎رتبه نظام نیز خبرگزاری‎ها دولتی و صدا و سیما بازوی‎های اصلی پروپاگاندای جمهوری اسلامی هستند.
خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه، ۱۷ تیرماه، در مصاحبه با «یوناتن بت‌کلیا» نماینده مسیحیان آشوری، تلاش کرده واقعیت‌های مربوط به رفتار و زندگی این نماینده بدسابقه که از دانه درشت‎های سرکوب مسیحیان در ایران است را لاپوشانی کند و به همین بهانه به نوکیشان مسیحی نیز حمله کرده‌ است.
فارس نوشته، امپراتوری رسانه‌ای وابسته به جریان مسیحیت ‌‌صهیونیسیتی در غرب، هجمه ای علیه نظام و عناصر همسو با آن را در دستورکار قرار داد و تلاش می‎کند حملات انتقادی علیه نخبگان مسیحی همسو با نظام را پیاده کنند.
او در پاسخ به این پرسش که «پشت‌پرده جریان مسیحیت‌ تبشیری چیست؟» ادعا کرده «اغلب افرادی که بر طبل تبشیر می‌کوبند، به‌اصطلاح نومسیحیانی هستند که روزی در ایران زندگی می‌کردند و الآن در آمریکا به‌سر می‌برند و می‌کوشند این‌طور القا کنند که زندگی مسیحیان در ایران، مناسب نیست.»
این ادعای واهی دار حالی مطرح می گردد که یک ماه قبل محمود علوی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی با استناد به گزارش‎های امنیتی از رشد مسیحیت در میان مردم عادی در شهرهای مختلف خبر داد.
این نماینده در ادامه گفته «گردانندگان رسانه‌های تبشیری برای خوشایند اربابانشان، دست به هر کاری می‌زنند. آن‌ها برای امرار معاش، مطابق میل رهبران خود سخن می‌گویند و شایعه‌پراکنی می‌کنند و از آنجا که اغلب، ایرانیان خودفروخته‌ای هستند که در کشورهای غربی، مکان و تجهیزاتی در اختیار دارند، هجمه و سیاه‌نمایی علیه ایران را وظیفه خود می‌دانند؛ چرا که نمی‌خواهند و نمی‌توانند پیشرفت ایران را ببینند. هرچه می‌خواهند عربده بکشند و دروغ بگویند، اما در نهایت، روسیاه خواهند بود. گردانندگان رسانه‌های تبشیری از ایران، رانده و از آنجا مانده‌اند؛ از کسی که نسبت به ملت و آب و خاک خود عِرق و تعصب ندارد، توقع چندانی نباید داشت.»
فارس از بت‎کلیا خواسته به عنوان نماینده و صدای جامعه مسیحیان آشوری، حقیقت زندگی مسیحیان را در ایران توصیف کنید و او ادعا کرده، «زندگی ما در ایران، همان محبتی است که عیسی مسیح به ما یاد داد و به ما گفت همسایه‌ات را مثل خودت دوست داشته باش. من می‌خواهم امروز بگویم که ما در ایران، همسایگی و زندگی خوبی داشته و داریم و مطمئنم عیسی‌مسیح از وضعیت ما در ایران، راضی است. در طول تاریخ در زمان‌ها و مکان‌های گوناگون، علیه ما (مسیحیان) قتل‌عام‌هایی انجام شده اما در طول سال‌هایی که به‌عنوان مسیحی در ایران زندگی کرده‌ایم، هیچ اقدامی علیه ما صورت نگرفته ‌است. بارزترین شاهد برای پذیرش و باور این صحبت‌ها و همزیستی مسالمت‌آمیز ما در کنار هم در طول تاریخ، آن است که قدیمی‌ترین کلیسای جهان به نام «مریم مقدس» ـ که در قرن اول میلادی ساخته شده ـ در ارومیه واقع و امروز هم دایر است و مردم برای عبادت به آنجا می‌روند.»

بت کلیا در رابطه با بشارت انجیل چنین مدعی شد” عیسی ‌مسیح بنا را بر تبشیر گذاشته و بسیار بر امر تبشیر و بشارت دین خدا به مردم تأکید داشته اما حضرت مسیح این بشارت و دعوت به خدا‍ پرستی را مختص افراد بی‌ایمان و کفار دانسته ‌‌است. در واقع مسیح به ما آموخته، آن‌هایی که دین ندارند و خدا را نمی‌پرستند، به دینداری و خداپرستی و محبت دعوت کنیم. هیچ‌گاه مسیح از ما نخواسته فردی را که شریعت دارد و خدا‍ را می‌پرستد، تبشیر کنیم، ایران مرکز گفت‌وگوی ادیان است و تلاش‌هایی برای سوق دادن جوانان به خدا و دین صورت می‌گیرد؛ در چنین فضایی، اساسن نیازی به تبشیر نیست !”

براساس سوابق، بت‎کلیا فردی است «چند رنگ» پیش از انقلاب عضو سازمان پیشاهنگی بود و اسناد فعالیت‎های او موجود است و بعد از انقلاب برای پناهندگی تلاش کرده و در بازی روزگار به نهادهای امنیتی نزدیک شده و سر از مجلس درآورده است. در واقع هر طرفی که باد وزیده او هم همان سو رفته است. وی که از زیبایی‎هایی زیستن زیر چتر نظام ولایی در ایران این چنین پرطمطراق تعریف می‎کند، فرزندانش را به خارج از ایران فرستاده و سالهاست مثل خیلی از ژن خوب‎های دیگر در آزادی زندگی می‎کنند اما خانواده‎هاشان زیر چتر نظام سر سفره انقلاب نشسته‎اند و کاسبی می‎کنند.
این‎که فارس تلاش کرده سابقه این نماینده «چند رنگ» را لاپوشانی کند نشان می‎دهد علی‌رغم سانسور و فیلترینگ، حقایق به گوش مردم جامعه می‏رسد. انتخابات مجلس نزدیک است و نظام به جز عده‎ای معدود در جامعه مسیحیان به کسی اعتماد ندارد. به احتمال زیاد افشاگری‎های رسانه‎ها از جمله «محبت‎نیوز »در مورد واقعیت‎های زندگی بت‎کلیا به جایگاه او ضربه زده و این پروژه را کلید زده‌اند تا چهره مخدوش او را بازیابی کنند.
همانطور که خبرگزاری فارس در مقدمه مصاحبه نیز نوشته او “همسو با نظام” است. در غیر اینصورت حتی اگر کمترین زاویه را داشت و وفاداری‌اش زیر سوال بود به قول معروف پرونده‌اش را پیچیده بودند.

همچنین بررسی کنید

اسرائیل در ایام کریسمس به مسیحیان غزه اجازه سفر به شهرهای مقدس را می‌دهد

دولت اسرائیل اعلام کرد با لغو روال قبلی، به مسیحیان نوار غزه اجازه می‌دهد تا …

استاد دانشگاه پاکستانی به جرم توهین به پیامبر مسلمانان به مرگ محکوم شد

دادگاهی در پاکستان یک استاد دانشگاه را به جرم توهین به مقدسات مسلمانان به مرگ …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super