خانه / آخرین خبرها / اطلاعیه دادستان کل ایران درباره انتخابات مجلس یازدهم

اطلاعیه دادستان کل ایران درباره انتخابات مجلس یازدهم

دادستان کل ایران در اطلاعیه‌ای از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی و ستاد‌های تبلیغات انتخاباتی و طرفداران آنها خواست از هر نوع فعالیت دارای «شائبه تبلیغات انتخاباتی» به نفع خود یا علیه دیگری خودداری کنند.

محمدجعفر منتظری در عین حال از نهادهای اجرایی، نظارتی، انتظامی و اطلاعاتی و دیدبانان مردمی نیز خواست تخلفات و جرایم انتخاباتی «زودهنگام مذکور» را به همراه مستندات مربوط، به ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان و شهرستان خود گزارش کنند.

وی که رئیس ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی ایران نیز هست، در عین حال هشدار داد که «اغوا و فریب مردم، اظهار مطالب خلاف واقع و نیز هر گونه هتک حرمت و حیثیت اشخاص به صورت فیزیکی یا از طریق شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ممنوع است».

آقای منتظری از نمایندگان فعلی مجلس که «مصمم به نامزدی در انتخابات پیش‌ رو هستند» نیز خواست تا «برنامه‌های مرتبط با اجرای وظایف نمایندگی و نحوه حضور در مجامع، محافل و حوزه‌های انتخابیه خود را به گونه‌ای تمشیت می‌نمایند که هیچ گونه شائبه تبلیغات انتخاباتی ایجاد نشود.»

بر اساس این اطلاعیه، هر گونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی به نفع یا علیه نامزدها، تا تاریخ ۲۴.۱۱.۹۸ و از تاریخ ۱.۱۲.۹۸ تا پایان زمان اخذ رای، ممنوع است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

همچنین بررسی کنید

تائید گستردگی اعتراضات اخیر؛ تظاهرات در ۲۲ استان ایران بوده است

در حالیکه مقامات‌ جمهوری اسلامی اطلاعات چندانی از تظاهرات اخیر و کشته‌ها نمی‌دهند، استاندار تهران …

سفیر ایران در لندن: افزایش قیمت بنزین «نشان‌دهنده پیوند قوی بین حکومت و مردم» است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بریتانیا افزایش قیمت بنزین را «نشانه پیوند قوی بین حکومت …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super