خانه / بالا / «اسلام چینی»؛ طرح پکن برای آموزش های مذهبی در مساجد این کشور

«اسلام چینی»؛ طرح پکن برای آموزش های مذهبی در مساجد این کشور

نهادی موسوم به «جمعیت اسلامی» چین که تحت نظارت دولت این کشور فعالیت می‌کند از طرح آموزش «اسلام چینی» در مساجد خبر داد.

«محبت نیوز»- نهادی موسوم به «جمعیت اسلامی چین» چند روز پیش نشستی با حضور نمایندگان مسلمانان منطقه شانگهای، هونان، گانگ دونگ، یون‌نان و مناطق خودمختار مغولستان داخلی در پکن برگزار کرد.

به گزارش آناتولی، این گروه ها در راستای طرح فعالیت های ۵ سال آینده به “اجرای پروژه های حزب کمونیست در مورد اسلام”، “صداقت در قبال آموزش اسلام با ارزش های سوسیالیستی چین” و همچنین “ترغیب این نگرش” فراخوانده شدند.

یانگ فمینگ، رئیس این نهاد در نشست مذکور بر اهمیت آموزش ارزش‌های سنتی چین در مساجد تاکید کرد. گائو کانفو، معاون رئیس موسسه اسلامی چین نیز به روزنامه گلوبال تایمز این کشور گفته است:

«با این این طرح هیچ تغییری در اسلام ایجاد نخواهد شد. بلکه تفکر و بینش اسلامی با ارزش های چینی تطبیق داده خواهد شد. کتاب‌هایی که امسال در این زمینه منتشر خواهد شد، در مساجد نیز قرار خواهند گرفت».

جمعیت اسلامی چین در می سال گذشته نیز مسلمانان را به گسترش تفکر وطن‌دوستی، یادگیری فرهنگ ملی و برافراشتن پرچم این کشور در مساجد دعوت کرده بود. این پیشنهاد در اکثر مساجد مناطق خودمختار نینگشیا هویی و سینجان اجرا شد.

علاوه بر این، مامورین محلی شهر ویشان ایالت یون‌نان سه مسجد را به اتهام “ارایه تعلیم دینی غیرقانونی” تعطیل کرده اند. این امر همچنین موجب بروز درگیری بین نیروهای امنیتی با مسلمانان هویی در منطقه شده است.

همچنین بررسی کنید

واکنش‌های جهانی به بمب‌گذاری‌ در کلیساهای سریلانکا

انفجار هشت بمب در چند کلیسا و هتل در سریلانکا همزمان با عید پاک به …

شهردار فرانکفورت: رنج مسیح با جشن و سرور پرهیاهو سازگار نیست

شهردار فرانکفورت و مسئول دایره امور کلیساها می‌گوید: «رنج مسیح با جشن و سرور پرهیاهو …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super