خانه / اخبار روز / اسرائیل به جنوب سوریه حمله موشکی کرد

اسرائیل به جنوب سوریه حمله موشکی کرد

خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) بامداد چهارشنبه ۲۲ خرداد / ۱۲ ژوئن اعلام کرد که ارتش اسرائیل دست به حمله موشکی به منطقه تل الحاره واقع در جنوب سوریه زده اما این حملات تلفاتی نداشته است.

یکی از حملات موشکی اسرائیل به خاک سوریه ـ عکس از آرشیو

سانا گفته است که سامانه ضدهوایی سوریه با حمله موشکی اسرائیل به تل الحاره مقابله کرده و شماری از موشک‌های آن را سرنگون کرده است.

تل الحاره در استان درعا و در نزدیکی بلندی‌های جولان قرار دارد.

برخی از منابع خبری مواضع مورد هدف حمله موشکی اسرائیل را پایگاه‌هایی نظامی عنوان کرده‌اند.

خبرگزاری دولتی سوریه از «خسارت‌های مادی» این حمله نوشته و افزوده است که «در پی این حمله موشکی، اسرائیل به جنگ الکترونیک روی آورد و شماری از رادارهای کشور در معرض پارازیت قرار گرفتند.»

در سال‌های اخیر اسرائیل بارها به خاک سوریه و از جمله به مواضع دشمنان اصلی‌اش ایران و حزب‌الله لبنان در این کشور، حمله کرده است. اسرائیل حضور این نیروها در خاک سوریه را بزرگترین تهدید علیه خود می‌داند. ایران و حزب‌الله لبنان در جنگ سوریه در کنار رژیم بشار اسد قرار دارند.

ارتش اسرائیل ۱۲ خرداد / ۲ ژوئن جاری نیز سلاح‌های توپخانه‌ای و ضدهوایی در منطقه جولان سوریه را مورد حمله موشکی قرار دادند. این حمله پس از آن انجام شد که روز قبل از آن، از جولان به سمت اسرائیل دو موشک شلیک شد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، در آن زمان اعلام کرد که هواپیماهای اسرائیلی به مواضع و انبار تسلیحاتی ایران و حزب‌الله لبنان حمله کرده‌اند و شمار کشته‌شدگان ۱۵ نفر است.

بیشتر بخوانید:

اسرائیل به بلندی‌های جولان در سوریه حمله موشکی کرد

همچنین بررسی کنید

حبس زیر سایه جنگ: وضعیت شیوئه وانگ، شهروند آمریکایی زندانی در ایران

لورا دین هوآ کو، اواخر ماه اوت سال ۲۰۱۶، سه هفته پس از آن‌که همسرش …

نگرانی سران ژاپن و فرانسه از امنیت ناوبری در تنگه هرمز

مکرون و شینزو آبه در دیدار با یکدیگر نگرانی‌های خود را درمورد تنش‌های فزاینده در …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super