استخرهای سرپوشیده بازگشایی می‌شوند؟

استخرهای سرپوشیده بازگشایی می‌شوند؟ سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه زمان بازگشایی استخرهای سرپوشیده مشخص نیست، اعلام کرد: در این رابطه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند. به گزارش ایسنا، تا کنون برای حدود ۲۰ رشته ورزشی مجوز فعالیت صادر شده که البته این مجوز برای رشته های مختلف، یکسان نیست و برخی مربوط به برگزاری اردو در سطح تیم های ملی، برخی مربوط به برگزاری مسابقات و برخی نیز مربوط به برگزاری لیگ است و در این بین فعالیت و بازگشایی استخرهای سرپوشیده به دلیل حساسیت های ناشی از حفظ سلامت افراد از همان ابتدای امر با اختلاف نظرهایی همراه بود و در نهایت یک بار پس از بازگشایی مجددا با تعطیلی روبرو شدند. محمد اسد مسجدی، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، در گفت و گو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت بازگشایی و فعالیت مجدد استخرهای سرپوشیده، اظهار کرد: قرار بر این شد فدراسیون پزشکی ورزشی با همکاری فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پروتکل بهداشتی مربوط به فعالیت استخرهای سرپوشیده را نهایی و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت تایید ا..

استخرهای سرپوشیده بازگشایی می‌شوند؟

استخرهای سرپوشیده بازگشایی می‌شوند؟

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی با تاکید بر اینکه زمان بازگشایی استخرهای سرپوشیده مشخص نیست، اعلام کرد: در این رابطه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند.

به گزارش ایسنا، تا کنون برای حدود ۲۰ رشته ورزشی مجوز فعالیت صادر شده که البته این مجوز برای رشته های مختلف، یکسان نیست و برخی مربوط به برگزاری اردو در سطح تیم های ملی، برخی مربوط به برگزاری مسابقات و برخی نیز مربوط به برگزاری لیگ است و در این بین فعالیت و بازگشایی استخرهای سرپوشیده به دلیل حساسیت های ناشی از حفظ سلامت افراد از همان ابتدای امر با اختلاف نظرهایی همراه بود و در نهایت یک بار پس از بازگشایی مجددا با تعطیلی روبرو شدند.

محمد اسد مسجدی، سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی، در گفت و گو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت بازگشایی و فعالیت مجدد استخرهای سرپوشیده، اظهار کرد: قرار بر این شد فدراسیون پزشکی ورزشی با همکاری فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو پروتکل بهداشتی مربوط به فعالیت استخرهای سرپوشیده را نهایی و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت تایید ارجاع دهد.

وی با بیان اینکه تصمیم گیری در مورد بازگشایی و فعالیت مجدد استخرهای سرپوشیده در اختیار ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش یا وزارت ورزش و جوانان نیست، عنوان کرد: نهاد تصمیم گیر در این رابطه وزارت بهداشت است و باید در این رابطه مجاب شود تا بتوان مجوز فعالیت استخرهای سرپوشیده را صادر کرد.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد زمان بازگشایی استخرهای سرپوشیده نیز، گفت: زمان دقیقی در این رابطه نمی توان اعلام کرد و باید منتظر تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا در این رابطه باشیم.

به گزارش ایسنا، سوم تیرماه سال جاری بود که بر اساس تصمیم ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش، استخرهای سرپوشیده با رعایت فاصله مجاز مطابق با دستورالعمل صادره از وزارت بهداشت و با ۵۰ درصد ظرفیت در مناطق زرد از جمله پایتخت شروع به فعالیت کردند و انجام ماساژ و استفاده از جکوزی و سونای مرطوب ممنوع شد، همچنین مقرر شد میزان کلر آزاد باقیمانده تا حداکثر میزان قابل تحمل یعنی ۳ PPM و PH بین ۷.۲ تا ۷.۶ باشد و قبل از شروع فعالیت باید از مرکز بهداشت شهرستان و دفاتر خدمات سلامت استعلام مربوطه به عمل آید.

در نهایت اما شرایط به گونه متفاوتی پیش رفت و با شروع موج دوم شیوع ویروس کرونا و با انتقال کانون تصمیم گیری از ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش به مراجع استانی، تهران تعطیلی دوباره استخرهای سرپوشیده کلید خورد و تا کنون نیز ادامه داشته است و مشخص نیست چه زمانی شاهد فعالیت مجدد استخرهای سرپوشیده باشیم، هرچند مدیرکل ورزش و جوانان اعلام کرد که برخی استخرهای سرپوشیده که پروتکل های بهداشتی را رعایت خواهند می کنند از ابتدای مهرماه بازگشایی می شوند اما به طور رسمی زمان دقیقی در این خصوص وجود ندارد و باید منتظر تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشیم.

انتهای پیام