استخدام سگ‌های رباتیک در «ایستگاه نیروی فضایی آمریکا»

استخدام سگ‌های رباتیک در «ایستگاه نیروی فضایی آمریکا» ویدئوی جدیدی که از یک سگ رباتیک منتشر شده است، نشان می‌دهد که «ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد» این فناوری را در فعالیت‌های روزمره خود به کار گرفته است. به گزارش ایسنا و به نقل از فوربس، «ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد»(Cape Cod Space Force Station)، به تازگی یک سگ نگهبان رباتیک را معرفی کرده است. این سگ رباتیک که از نظر فنی به عنوان «وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین» شناخته می‌شود، دارای تعدادی حسگر است که به آن امکان می‌دهند تا اطراف خود را زیر نظر داشته باشد. این سگ رباتیک توسط شرکت «آسیلون رباتیکس»(Asylon Robotics) و با همکاری شرکت «بوستون داینامیکس»(Boston Dynamics) ساخته شده است که همیشه ویدیوهای جدیدی را از ربات خود موسوم به «اطلس»(Atlas) در حال انجام دادن بدلکاری‌های باورنکردنی منتشر می‌کند. اگرچه سگ رباتیک نیروی فضایی کیپ کاد نمی‌تواند پشتک بزند و سلاح حمل کند اما هنوز هم به وضوح گام دیگری به سوی آینده جامعه پر از ربات به شمار می‌رود. بوستون داینامیکس در سال ۲۰۱۹، اجازه استفاده از ربات‌های چهارپای خود با نام مستعار «اسپات»(Spot) ..

استخدام سگ‌های رباتیک در «ایستگاه نیروی فضایی آمریکا»

استخدام سگ‌های رباتیک در «ایستگاه نیروی فضایی آمریکا»

ویدئوی جدیدی که از یک سگ رباتیک منتشر شده است، نشان می‌دهد که «ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد» این فناوری را در فعالیت‌های روزمره خود به کار گرفته است.

به گزارش ایسنا و به نقل از فوربس، «ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد»(Cape Cod Space Force Station)، به تازگی یک سگ نگهبان رباتیک را معرفی کرده است. این سگ رباتیک که از نظر فنی به عنوان «وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین» شناخته می‌شود، دارای تعدادی حسگر است که به آن امکان می‌دهند تا اطراف خود را زیر نظر داشته باشد.

این سگ رباتیک توسط شرکت «آسیلون رباتیکس»(Asylon Robotics) و با همکاری شرکت «بوستون داینامیکس»(Boston Dynamics) ساخته شده است که همیشه ویدیوهای جدیدی را از ربات خود موسوم به «اطلس»(Atlas) در حال انجام دادن بدلکاری‌های باورنکردنی منتشر می‌کند. اگرچه سگ رباتیک نیروی فضایی کیپ کاد نمی‌تواند پشتک بزند و سلاح حمل کند اما هنوز هم به وضوح گام دیگری به سوی آینده جامعه پر از ربات به شمار می‌رود.

بوستون داینامیکس در سال ۲۰۱۹، اجازه استفاده از ربات‌های چهارپای خود با نام مستعار «اسپات»(Spot) را برای شرکت‌های خصوصی صادر کرد. اگرچه این شرکت بارها در گذشته وعده داده است که ربات‌های آن برای کاربردهای نظامی استفاده نخواهند شد اما سگ‌های رباتیک پیشتر توسط بخش‌های گوناگون پلیس مانند «اداره پلیس نیویورک سیتی»(NYPD) استفاده شده‌اند.

مشخص نیست که آسیلون رباتیکس چه نوع توافقی با بوستون داینامیکس دارد که اجازه استفاده از فناوری رباتیک آن را به دست آورده اما همکاری این دو شرکت با یکدیگر دور از ذهن است. آسیلون رباتیکس، یک بخش کامل از وب‌سایت خود را به استفاده از ربات‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین برای اهداف نظامی اختصاص داده است. این شرکت هنوز پاسخی به پرسش در مورد این موضوع نداده است.

این ربات، نیمه‌خودکار است؛ به این معنی که می‌تواند به تنهایی برای گشت‌زنی بیرون برود و حتی سعی کند از موانع دوری کند و بهترین راه را در اطراف اشیای گوناگون بیابد اما زمانی که توسط انسان کنترل نمی‌شود، عملکرد محدودی دارد.

ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد که محل استقرار ششمین اسکادران هشدار فضایی است و تا زمانی که در سال ۲۰۲۱ تغییر نام داد، به عنوان «ایستگاه نیروی هوایی»(Air Force Station) شناخته می‌شد، به یک ایستگاه شارژ مجهز شده است که سگ رباتیک می‌تواند از آن نیرو بگیرد.

استخدام سگ‌های رباتیک در «ایستگاه نیروی فضایی آمریکا»

نیروی فضایی در بیانیه‌ای گفت: این اسکادران از داشتن دارایی‌هایی در قالب سگ امنیتی رباتیک و ایستگاه شارژ برای حفظ عملیات امنیتی محیطی با سرعت بالا، در جهت بازدارندگی و اطلاعات در لحظه بهره خواهد برد.

فناوری ربات در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای پیچیده شده که تا حدود زیادی به لطف مشارکت عمومی و خصوصی بین ارتش آمریکا و شرکت‌های رباتیک است. در سال ۲۰۱۵، بسیاری از ربات‌ها در انجام وظایف اولیه انسانی مانند دریل برقی با مشکل روبرو شدند. این همان مشکلی بود که در آن سال در «چالش رباتیک دارپا»(DARPA Robotics Challenge) مشاهده شد.

در هر حال، اکنون ربات‌ها آن قدر چابک و عادی شده‌اند که ارتش آمریکا می‌تواند یکی از آنها را به عنوان بخشی از چرخش امنیتی خود معرفی کند و به سختی به عنوان یک روش غیرعادی تصور می‌شود.

نیروی فضایی کیپ کاد در روز دوشنبه تعدادی عکس و یک ویدئو را از سگ نگهبان رباتیک جدید خود، در کانال موسوم به «DVIDS» که کانال توزیع رسانه‌های وزارت دفاع آمریکا است، منتشر کرد. در این ویدئو، بینندگان می‌توانند سگ رباتیک را ببینند که در مسیری خاکی به پیاده‌روی برده می‌شود و یک کنترل‌کننده به هدایت حرکات آن کمک می‌کند.

انتهای پیام

Radio Eram

FREE
VIEW