خانه / اخبار روز / استاندار اصفهان: راضی به ترک «جوانان ارمنی» از ایران نیستیم!

استاندار اصفهان: راضی به ترک «جوانان ارمنی» از ایران نیستیم!

مهرعلیزاده می‎گوید ارامنه داخل کشور اول ایرانی و بعد ارمنی هستند همانطور که ما مسلمانان اول ایرانی و بعد مسلمان هستیم.

 هفته گذشته، ۱۱ اردیبهشت، محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با «سیپان کاشجیان» اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کرده و مدعی شده «آمادگی داریم تا مشکلات پیش روی ارامنه را در بحث مسکن، کار، تولید و اشتغال رفع کنیم.»
او گفته «ارامنه داخل کشور اول ایرانی و بعد ارمنی هستند همانطور که ما مسلمانان اول ایرانی و بعد مسلمان هستیم.»
استاندار اصفهان تاکید کرده «راضی به ترک جوانان ارمنی از ایران نیستیم و تمامی اقلیت‎ها بویژه ارامنه در اصفهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و می‎توانند از تمامی امکانات و تسهیلات موجود استفاده کنند.»
وی با اشاره به پروژه‎های ساخت هتل و تبدیل خانه‎های قدیمی به اقامتگاه‎های گردشگری توسط ارامنه گفت: «به حُسن سلیقه، سلامت و صداقت ارامنه اعتقاد داریم و این اقدام آنها می‎تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موثر باشد و در این راستا از تمامی اقدامات ارامنه در امر ساخت هتل، رستوران و اماکن گردشگری حمایت می‎کنیم.»
مهرعلیزاده همچنین با اشاره به کمبود بارش‎ها و مشکل کم آبی در اصفهان از ارامنه درخواست کرد که با صرفه‎جویی در مصرف آب و توجه به برنامه ریزی‏‌های بلند مدت برای تامین آب کمک کنند اما نگفته ارامنه ایران که از داشتن هر پُستی در سیستم مدیریتی جمهوری اسلامی محروم ماندند چطور می‎توانند در تصمیم‎سازی‎ها و تصمیم‎گیری‎ها نقش ایفا کنند؟

“سیپان کاشجیان” نیز که به رسم دیگر رهبران جامعه ارمنی ایران ترجیح می‎دهد بیشتر به سمت حکومت و ارکان قدرت متمایل باشد تا جامعه ارمنی، خیلی محافظه‌کارانه به مشکلات جوانان ارمنی از نظر کار و مسکن اشاره کرده و گفته «هم اکنون برنامه جامعی در دست اقدام داریم تا بتوانیم اقدام به مسکن سازی برای جوانان کنیم که نیازمند حمایت‎های شهرداری در دادن مجوزهاست.»
وی همچنین خواستار حمایت‌ در صدور مجوز تغییر کاربری خانه‎های قدیمی به محل‎های توریستی و احداث رستوران و هتل در منطقه جلفا را کرد.
حدود هفت هزار نفر از ارامنه کشور در استان اصفهان سکونت دارند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان مقیم هستند.
مشکلات شغلی و بیکاری در جامعه ارامنه بیداد می‎کند. اگر جوانان مسلمان با پارتی و سفارش در بعضی ادارات دولتی شانس پیدا کردن شغل دارند آن‌ها حتی این امکان این را هم ندارند چون سازمان‌های دولتی و ادارات و نهادهای حکومتی جایی برای عموم اقلیت‎های دینی نداشته و برخلاف ادعاهای مهرعلیزاده اجازه استخدام به آنها داده نمی‌‏شود و علت مهاجرت هزاران نفر از آن‎ها در چهار دهه اخیر همین تبعیض‌های علنی می باشد.
مهرعلیزاده ادعا کرده تمامی اقلیت‎ها بویژه ارامنه در اصفهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و می‎توانند از تمامی امکانات و تسهیلات موجود استفاده کنند اما نگفته کدام امکانات را برای آنها فراهم کرده و منظورش از جایگاه ویژه چیست؟ اگر آن‎ها جایگاه ویژه داشتند برای چه ایران را ترک می کردند؟ در حالی که سال‌هاست مقام‎های جمهوری اسلامی فقط با شعار و وعده‎های توخالی سعی کردند سر جامعه مسیحیان و در نهایت کل مردم را گرم کنند، هزاران نفر از بهترین جوانان نخبه و مستعد ایرانی کشور را ترک کردند تا شاید در غربت بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.
ظاهرن در شرایط کنونی جامعه ارمنیان، فقط آن دسته از جوانان می‎توانند شغلی پیدا کنند که پدرانشان به طور سنتی کارگاه یا صنف کوچکی مثل مکانیکی دارد و یا فروشندگی و رستوران‎داری می کنند و در حقیقت از حمایت و اشتغالزایی دولتی برای این قشر از ایرانیان هیچ خبری نیست.

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده رشت در مجلس: آمار کشته‌شدگان را داریم اما مجاز نیستیم اعلام کنیم

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super