خانه / اخبار روز / استاندار اصفهان: راضی به ترک «جوانان ارمنی» از ایران نیستیم!

استاندار اصفهان: راضی به ترک «جوانان ارمنی» از ایران نیستیم!

مهرعلیزاده می‎گوید ارامنه داخل کشور اول ایرانی و بعد ارمنی هستند همانطور که ما مسلمانان اول ایرانی و بعد مسلمان هستیم.

 هفته گذشته، ۱۱ اردیبهشت، محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با «سیپان کاشجیان» اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار کرده و مدعی شده «آمادگی داریم تا مشکلات پیش روی ارامنه را در بحث مسکن، کار، تولید و اشتغال رفع کنیم.»
او گفته «ارامنه داخل کشور اول ایرانی و بعد ارمنی هستند همانطور که ما مسلمانان اول ایرانی و بعد مسلمان هستیم.»
استاندار اصفهان تاکید کرده «راضی به ترک جوانان ارمنی از ایران نیستیم و تمامی اقلیت‎ها بویژه ارامنه در اصفهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و می‎توانند از تمامی امکانات و تسهیلات موجود استفاده کنند.»
وی با اشاره به پروژه‎های ساخت هتل و تبدیل خانه‎های قدیمی به اقامتگاه‎های گردشگری توسط ارامنه گفت: «به حُسن سلیقه، سلامت و صداقت ارامنه اعتقاد داریم و این اقدام آنها می‎تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موثر باشد و در این راستا از تمامی اقدامات ارامنه در امر ساخت هتل، رستوران و اماکن گردشگری حمایت می‎کنیم.»
مهرعلیزاده همچنین با اشاره به کمبود بارش‎ها و مشکل کم آبی در اصفهان از ارامنه درخواست کرد که با صرفه‎جویی در مصرف آب و توجه به برنامه ریزی‏‌های بلند مدت برای تامین آب کمک کنند اما نگفته ارامنه ایران که از داشتن هر پُستی در سیستم مدیریتی جمهوری اسلامی محروم ماندند چطور می‎توانند در تصمیم‎سازی‎ها و تصمیم‎گیری‎ها نقش ایفا کنند؟

“سیپان کاشجیان” نیز که به رسم دیگر رهبران جامعه ارمنی ایران ترجیح می‎دهد بیشتر به سمت حکومت و ارکان قدرت متمایل باشد تا جامعه ارمنی، خیلی محافظه‌کارانه به مشکلات جوانان ارمنی از نظر کار و مسکن اشاره کرده و گفته «هم اکنون برنامه جامعی در دست اقدام داریم تا بتوانیم اقدام به مسکن سازی برای جوانان کنیم که نیازمند حمایت‎های شهرداری در دادن مجوزهاست.»
وی همچنین خواستار حمایت‌ در صدور مجوز تغییر کاربری خانه‎های قدیمی به محل‎های توریستی و احداث رستوران و هتل در منطقه جلفا را کرد.
حدود هفت هزار نفر از ارامنه کشور در استان اصفهان سکونت دارند که بیشتر آنها در شهرستان اصفهان مقیم هستند.
مشکلات شغلی و بیکاری در جامعه ارامنه بیداد می‎کند. اگر جوانان مسلمان با پارتی و سفارش در بعضی ادارات دولتی شانس پیدا کردن شغل دارند آن‌ها حتی این امکان این را هم ندارند چون سازمان‌های دولتی و ادارات و نهادهای حکومتی جایی برای عموم اقلیت‎های دینی نداشته و برخلاف ادعاهای مهرعلیزاده اجازه استخدام به آنها داده نمی‌‏شود و علت مهاجرت هزاران نفر از آن‎ها در چهار دهه اخیر همین تبعیض‌های علنی می باشد.
مهرعلیزاده ادعا کرده تمامی اقلیت‎ها بویژه ارامنه در اصفهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و می‎توانند از تمامی امکانات و تسهیلات موجود استفاده کنند اما نگفته کدام امکانات را برای آنها فراهم کرده و منظورش از جایگاه ویژه چیست؟ اگر آن‎ها جایگاه ویژه داشتند برای چه ایران را ترک می کردند؟ در حالی که سال‌هاست مقام‎های جمهوری اسلامی فقط با شعار و وعده‎های توخالی سعی کردند سر جامعه مسیحیان و در نهایت کل مردم را گرم کنند، هزاران نفر از بهترین جوانان نخبه و مستعد ایرانی کشور را ترک کردند تا شاید در غربت بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.
ظاهرن در شرایط کنونی جامعه ارمنیان، فقط آن دسته از جوانان می‎توانند شغلی پیدا کنند که پدرانشان به طور سنتی کارگاه یا صنف کوچکی مثل مکانیکی دارد و یا فروشندگی و رستوران‎داری می کنند و در حقیقت از حمایت و اشتغالزایی دولتی برای این قشر از ایرانیان هیچ خبری نیست.

همچنین بررسی کنید

سران سه‌قوه در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای اجرای مصوبه افزایش قیمت بنزین توافق کردند

به‌رغم اعتراضات گسترده در شهرهای ایران، سران سه‌قوه مجریه، مقننه و قضائیه در جلسه شورای …

تداوم اعتراضات به گرانی بنزین: خشونت ماموران و کشته شدن دست‌کم چهار معترض

امروز، شنبه ۲۵ آبان اعتراض‌ها به افزایش ناگهانی و سه برابری بنزین در شهرهای مختلف …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super