ادامه افزایش قربانیان و مبتلایان کرونا در ایران؛ کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران

ادامه افزایش قربانیان و مبتلایان کرونا در ایران؛ کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید ۲۰۱۱ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شده‌اند و ۸۱ نفر دیگر نیز بر اثر کرونا تنها طی ۲۴ ساعت اخیر جان باخته‌اند. سیما سادات لاری که روز چهارشنبه، ۲۱ خرداد، تازه‌ترین آمار رسمی ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در ایران را از شبکه خبر تلویزیون اعلام می‌کرد گفت آمار کرونا در ایران به ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر رسیده است. وی شمار رسمی قربانیان از ابتدا تاکنون را نیز ۸۵۰۶ نفر و تعداد بهبودیافتگان را ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ نفر اعلام کرد. آمار روزانه وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در ایران در حالی منتشر می‌شود که پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر این وزارتخانه را به پنهانکاری درباره آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا متهم کرده‌اند. بر اساس اظهارات مقام وزارت بهداشت، استان‌های کردستان، خوزستان و کرمانشاه هم‌چنان در وضعیت قرمز و استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، آذربایجان شرقی، اصفهان و یزد در وضعیت هشدار قرار دارند. بیشتر در این باره: نماز جمع..

ادامه افزایش قربانیان و مبتلایان کرونا در ایران؛ کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران

سیما سادات لاری
سیما سادات لاری

سخنگوی وزارت بهداشت ایران می‌گوید ۲۰۱۱ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شده‌اند و ۸۱ نفر دیگر نیز بر اثر کرونا تنها طی ۲۴ ساعت اخیر جان باخته‌اند.

سیما سادات لاری که روز چهارشنبه، ۲۱ خرداد، تازه‌ترین آمار رسمی ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در ایران را از شبکه خبر تلویزیون اعلام می‌کرد گفت آمار کرونا در ایران به ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ نفر رسیده است.

وی شمار رسمی قربانیان از ابتدا تاکنون را نیز ۸۵۰۶ نفر و تعداد بهبودیافتگان را ۱۴۰ هزار و ۵۹۰ نفر اعلام کرد.

آمار روزانه وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در ایران در حالی منتشر می‌شود که پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر این وزارتخانه را به پنهانکاری درباره آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا متهم کرده‌اند.

بر اساس اظهارات مقام وزارت بهداشت، استان‌های کردستان، خوزستان و کرمانشاه هم‌چنان در وضعیت قرمز و استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، آذربایجان شرقی، اصفهان و یزد در وضعیت هشدار قرار دارند.

بیشتر در این باره:

نماز جمعه در مناطق زرد ایران از اول تیرماه آغاز می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت روز چهارشنبه راهبرد اصلی این وزارتخانه را قطع زنجیره انتقال عفونت برای شکست کووید ۱۹ اعلام کرد و خواستار خودداری از تجمع و سفر غیرضروری و استفاده از ماسک در فضاهای عمومی شد.

با این حساب بر اساس شواهد موجود و اوج گرفتن و «خیز» دوباره بیماری در ایران در چند هفته گذشته به نظر می‌رسد که مسئولان مربوطه در اجرای این راهبرد موفق نبوده‌اند.

در همین زمینه محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، هم از وضعیت ازدحام جمعیت در مترو تهران انتقاد کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه، ۲۱ خرداد، در خبرگزاری تسنیم، وی در نشستی مجازی با خبرنگاران گفت که حتی «اگر مردم ماسک بزنند، اما تراکم جمعیت زیاد شود ماسک نیز فایده نخواهد داشت.»

وی در ادامه خواستار فعالیت اتوبوس‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت خود شده و از مردم خواست تا از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از احسان مصطفوی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا نوشت: «هر قدر عادی‌انگاری در رفتار مردم اتفاق بیفتد، ویروس کرونا بیشتر شیوع می‌یابد.»

وی از مردم خواسته مثل اسفند و فروردین گذشته، پروتکل‌‌های بهداشتی را به خوبی رعایت کنند و هشدار داده: «به تبع افزایش تعداد موارد بستری، در هفته‌های آینده موارد فوت هم افزایش می‌یابد.»

محسن فرهادی، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت هم اعلام کرده تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه میزان رعایت پروتکل‌ها در شهر تهران ۵۶ درصد بود، اما تا ۱۵ خردادماه این میزان به ۱۰.۵۴ درصد کاهش یافته است.

اما با وجود انتشار این خبرها و افزایش آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در ایران و عدم تمایل به استفاده از ماسک در فضای عمومی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از برپایی نماز جمعه در همه شهرها و استان‌هایی که در وضعیت «زرد» قرار دارند خبر داده است.

منابع: شبکه خبر، ایرنا و تسنیم؛ ب.ب/ ف. دو

Radio Eram

FREE
VIEW