ادامه اعتراضات؛ اینترنت ایران روز چهارشنبه در بسیاری از نقاط ضعیف یا قطع شد

ادامه اعتراضات؛ اینترنت ایران روز چهارشنبه در بسیاری از نقاط ضعیف یا قطع شد همزمان با آغاز دور تازه‌ای از تجمع‌های اعتراضی در ایران در واکنش به جان‌باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، گزارش‌های دریافتی حاکی است که ارتباطات اینترنتی در کشور از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مهر دچار اختلالات عمده و در برخی نقاط کاملا قطع شده است. نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، نیز خبر داده که جریان انتقال داده‌ها در اینترنت ایران اکنون به «یک‌چهارم» جریان عادی خود رسیده است. کاربران از داخل کشور نیز گزارش می‌دهند که برخلاف روزهای گذشته، اینترنت خطوط تلفن همراه، به‌جای ساعت چهار بعدازظهر، از صبح زود قطع شده و این‌بار اینترنت‌ خطوط ثابت نیز بسیار ضعیف‌تر از روزهای قبل است. روزنامه «شرق» نیز روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که بر اساس مشاهدات میدانی، اینترنت همراه تمام اپراتورها قطع شده و این امر، تعطیلی حدود ۳۰۰ هزار فروشگاه در بازار آنلاین ایران را در پی داشته است. پیشتر وزیر ارتباطات ایران گفته بود که تصمیم‌گیری در مورد قطع اینترنت با شورای امنیت کشور است. ریاست این ش..

ادامه اعتراضات؛ اینترنت ایران روز چهارشنبه در بسیاری از نقاط ضعیف یا قطع شد

همزمان با آغاز دور تازه‌ای از تجمع‌های اعتراضی در ایران در واکنش به جان‌باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، گزارش‌های دریافتی حاکی است که ارتباطات اینترنتی در کشور از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مهر دچار اختلالات عمده و در برخی نقاط کاملا قطع شده است.

نت‌بلاکس، سازمان غیردولتی ناظر بر اینترنت جهانی، نیز خبر داده که جریان انتقال داده‌ها در اینترنت ایران اکنون به «یک‌چهارم» جریان عادی خود رسیده است.

کاربران از داخل کشور نیز گزارش می‌دهند که برخلاف روزهای گذشته، اینترنت خطوط تلفن همراه، به‌جای ساعت چهار بعدازظهر، از صبح زود قطع شده و این‌بار اینترنت‌ خطوط ثابت نیز بسیار ضعیف‌تر از روزهای قبل است.

روزنامه «شرق» نیز روز چهارشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که بر اساس مشاهدات میدانی، اینترنت همراه تمام اپراتورها قطع شده و این امر، تعطیلی حدود ۳۰۰ هزار فروشگاه در بازار آنلاین ایران را در پی داشته است.

پیشتر وزیر ارتباطات ایران گفته بود که تصمیم‌گیری در مورد قطع اینترنت با شورای امنیت کشور است. ریاست این شورا را احمد وحیدی، وزیر کشور، برعهده دارد.

Radio Eram

FREE
VIEW