ادامه آلودگی شدید هوا در برخی شهرهای ایران؛ مدارس تهران تعطیل شد

ادامه آلودگی شدید هوا در برخی شهرهای ایران؛ مدارس تهران تعطیل شد در پی ادامه آلودگی شدید هوا، استانداری تهران از تعطیلی کودکستان‌ها و برگزاری غیرحضوری مدارس ابتدایی و متوسط در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز پردیس دماوند و فیروزکوه در روز شنبه دهم دی‌ماه خبر داد. براساس مصوبه کمیته شرایط اضطرار، اجرای طرح زوج و فرد نیز از در منازل شهروندان اجرا می‌شود. موسسه «آی‌کیو ایر» مستقر در سوئیس که شاخص آلودگی هوای شهرها را گزارش می‌کند، شاخص آلودگی هوا در روز جمعه ۹ دی را برای بیش از ۳۰ شهر ایران «غیرسالم برای همه» عنوان کرده و بدترین آلودگی با شاخص ۱۸۴ مربوط به باقرشهر تهران است که بسیار نزدیک به وضعیت اضطراری است. مناطق جنوب غرب و اصفهان نیز با آلودگی شدید هوا مواجه هستند و تنها چند شهر انگشت‌شمار ایران با شاخص آلودگی زیر ۵۰، هوای سالم دارند. در پی آغاز فصول سرد و مازوت‌سوزی گسترده در نیروگاه‌های برقی و صنایع به خاطر کسری گاز، آلودگی هوا در کشور به شدت افزایش یافته است. طی هفته‌های گذشته بارها مدارس و ادارات پایتخت و برخی شهرهای دیگر به خاطر آلودگی شدید هوا تعطیل شد.

ادامه آلودگی شدید هوا در برخی شهرهای ایران؛ مدارس تهران تعطیل شد نمایی از آلودگی هوای تهران

در پی ادامه آلودگی شدید هوا، استانداری تهران از تعطیلی کودکستان‌ها و برگزاری غیرحضوری مدارس ابتدایی و متوسط در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز پردیس دماوند و فیروزکوه در روز شنبه دهم دی‌ماه خبر داد.

براساس مصوبه کمیته شرایط اضطرار، اجرای طرح زوج و فرد نیز از در منازل شهروندان اجرا می‌شود.

موسسه «آی‌کیو ایر» مستقر در سوئیس که شاخص آلودگی هوای شهرها را گزارش می‌کند، شاخص آلودگی هوا در روز جمعه ۹ دی را برای بیش از ۳۰ شهر ایران «غیرسالم برای همه» عنوان کرده و بدترین آلودگی با شاخص ۱۸۴ مربوط به باقرشهر تهران است که بسیار نزدیک به وضعیت اضطراری است.

مناطق جنوب غرب و اصفهان نیز با آلودگی شدید هوا مواجه هستند و تنها چند شهر انگشت‌شمار ایران با شاخص آلودگی زیر ۵۰، هوای سالم دارند.

در پی آغاز فصول سرد و مازوت‌سوزی گسترده در نیروگاه‌های برقی و صنایع به خاطر کسری گاز، آلودگی هوا در کشور به شدت افزایش یافته است.

طی هفته‌های گذشته بارها مدارس و ادارات پایتخت و برخی شهرهای دیگر به خاطر آلودگی شدید هوا تعطیل شد.

Radio Eram

FREE
VIEW