خانه / بالا / اخراج اجباری پناهجویان از یونان خبرساز شد

اخراج اجباری پناهجویان از یونان خبرساز شد

کشف اجساد یخ زده و نیمه عریان سه مهاجر غیرقانونی در سه نقطه روستایی مختلف مرزی در استان شمال غربی “ادیرنه” ترکیه با یونان، بار دیگر موضوع اخراج اجباری پناهجویان غیرقانونی از این کشور به ترکیه را مطرح کرد.

«محبت نیوز»- بر اساس داده‌های منابع امنیتی ترکیه، تعداد پناهجویان غیرقانونی بازداشت شده طی امسال در استان ادیرنه در مقایسه به یک سال پیش افزایش داشته است.

به گزارش آناتولی، بر همین اساس، طی یازده ماه گذشته حدود ۷۰ هزار مهاجر غیرقانونی در استان ادیرنه دستگیر شده اند، در حالی که تعداد آن ها طی سال ۲۰۱۶ الی ۲۰۱۷ به ترتیب در حدود ۲۹۶۷۰ و ۴۷۷۳۱ نفر بوده است.

به گفته منابع امنیتی، نیروهای مرزی یونان طی ماه های اخیر پناهجویان غیرقانونی دستگیر کرده را بر خلاف کنوانسیون ژنو، کنوانسیون اروپایی حقوق بشر و کنوانسیون ملل متحد علیه شکنجه از طریق رودخانه مریچ (ماریتسا) به ترکیه باز می‌گرداند.

بر اساس توافقات بین المللی یونان بایستی مشخصات هر مهاجری را که وارد خاک این کشور می شود، ثبت کند.

مصاحبه های انجام شده توسط فعالان اجتماعی و جامعه شناسان اداره امور مهاجرت ترکیه با پناهجویان نشان می‌دهد که ۲ هزار ۴۹۰ نفر از میان ۷ هزار پناهجوی دستگیر شده طی ماه نوامبر، به صورت اجباری از یونان به ترکیه بازگردانده شده‌اند.

همچنین حدود ۳۰۰ تن از آن ها مورد شکنجه نیروهای مرزی یونان قرار گرفته و در حالت نیمه برهنه به ترکیه اخراج شده‌اند.

جمال الدین ملنگی، مهاجر ۲۹ ساله افغان در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه با عبور از رودخانه مریچ خود را به یونان رسانده و در جنگل سه روز پنهان شده است، گفت: با در زدن خانه های مردم از آنها درخواست کمک کردیم. به نظر می رسد در این میان کسی به پلیس زنگ زده و پلیس یونان آمد و ما را دستگیر کرد. نخست آن‌ها ما را به اداره پلیس برده و بعد از آن جا به نزدیک رودخانه بردند. آن جا دو تا قایق بود. ما را بر روی این قایق ها نشاندند و به ترکیه پس فرستادند.

به گفته این مهاجر، دو قایق در رودخانه به صورت منظم در حال رفت و برگشت بودند.

گفتنی است،‌ پیش از این رسانه های ترکیه از کشف اجساد یخ زده سه مهاجر غیرقانونی در سه نقطه روستایی مختلف مرزی در استان ادرنه در شمال غربی ترکیه که از یونان به اجبار بازگردانده شده بودند، خبر دادند.

یونان اخیرن به شکل گسترده‌ اقدام به بازگرداندن اجباری پناهجویان می‌کند و افراد بازگردانده شده از اعمال خشونت نیروهای یونانی علیه آنها خبر می‌دهند.

مقامات یونان می‌گویند که امسال در حدود ۱۴ هزار مهاجر به این کشور وارد شده‌اند.

از سوی دیگر بر اساس داده‌های منابع امنیتی ترکیه، طی ۱۰ ماه منتهی به اکتبر امسال نزدیک به ۷۰ هزار مهاجر غیرقانونی در ادیرنه دستگیر شده‌اند که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در باره گزارش تایید شده از کشف اجساد یخ زده سه مهاجر غیرقانونی تبعه افغانستان در سه نقطه روستایی مختلف مرزی استان ادرنه در شمال غرب ترکیه اعلام کرد: بازگرداندن اجباری پناهجویان از مسیر رود مریچ توسط یونان به ترکیه نگران کننده است.

به گفته نهاد مذکور “از ابتدای امسال (۲۰۱۸) تاکنون چند صد پناهجو با توسل به این شیوه‌ها از مسیر رود مریچ بازگردانده شده‌اند”.

همچنین بررسی کنید

دعوت رسمی از رهبر کاتولیکهای جهان برای سفر به عراق

نخست وزیر عراق به طور رسمی از رهبر مسیحیان کاتولیک جهان و شیخ الازهر مصر …

بازتاب حملات تروریستی سریلانکا در مطبوعات فرانسه

روزنامه های فرانسوی بخشی از مهمترین عناوین خود را طی دو روز گذشته به موضوع …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super