احمد احرار، روزنامه‌نگار باسابقه ایرانی، در تبعید درگذشت

احمد احرار، روزنامه‌نگار باسابقه ایرانی، در تبعید درگذشت احمد احرار روزنامه‌نگار باسابقه و عضو پیشین شورای سردبیری روزنامه اطلاعات که پس از انقلاب مجبور به ترک وطن شد، در ۸۸ سالگی در تبعید درگذشت. آقای احرار متولد ۱۳۱۳ بود و کار مطبوعاتی را در ۱۹ سالگی و از سال ۱۳۳۲ به عنوان خبرنگار پارلمانی روزنامه اطلاعات آغاز کرد. او سپس یکی از دبیران روزنامه اطلاعات شد و بعدتر سردبیری نشریات هفتگی این روزنامه، «اطلاعات جمعه» و «اطلاعات جوانان» را برعهده گرفت. Embed share گفت‌وگو با امیر طاهری در مورد کارنامه حرفه‌ای احمد احرار by رادیو فردا Embed share The code has been copied to your clipboard. The URL has been copied to your clipboard ارسال به فیس‌بوک ارسال به توئیتر No media source currently available 0:00 0:06:55 0:00 لینک مستقیم 64 kbps | MP3 بازکردن در پنجره جدید این روزنامه‌نگار همچنین در سال‌های پیش از انقلاب ۵۷، از سرمقاله‌نویسان اطلاعات بود و پس از انقلاب، کشور را ترک کرد. او که پس از انقلاب در پاریس ساکن شد، با تاسیس روزنامه کیهان لندن به هیات تحریریه این نشریه پیوست و از نویسندگان ..

احمد احرار، روزنامه‌نگار باسابقه ایرانی، در تبعید درگذشت احمد احرار

احمد احرار روزنامه‌نگار باسابقه و عضو پیشین شورای سردبیری روزنامه اطلاعات که پس از انقلاب مجبور به ترک وطن شد، در ۸۸ سالگی در تبعید درگذشت.

آقای احرار متولد ۱۳۱۳ بود و کار مطبوعاتی را در ۱۹ سالگی و از سال ۱۳۳۲ به عنوان خبرنگار پارلمانی روزنامه اطلاعات آغاز کرد.

او سپس یکی از دبیران روزنامه اطلاعات شد و بعدتر سردبیری نشریات هفتگی این روزنامه، «اطلاعات جمعه» و «اطلاعات جوانان» را برعهده گرفت.

گفت‌وگو با امیر طاهری در مورد کارنامه حرفه‌ای احمد احرار please wait Embed share

گفت‌وگو با امیر طاهری در مورد کارنامه حرفه‌ای احمد احرار

by رادیو فردا Embed share The code has been copied to your clipboard. The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:06:55 0:00 لینک مستقیم

بازکردن در پنجره جدید

این روزنامه‌نگار همچنین در سال‌های پیش از انقلاب ۵۷، از سرمقاله‌نویسان اطلاعات بود و پس از انقلاب، کشور را ترک کرد.

او که پس از انقلاب در پاریس ساکن شد، با تاسیس روزنامه کیهان لندن به هیات تحریریه این نشریه پیوست و از نویسندگان و سپس سردبیر آن تا پایان انتشارش شد.

انتشار نسخه چاپی کیهان لندن در سال ۲۰۱۳ متوقف شد.

از احمد احرار همچنین کتاب‌های تاریخی و داستانی نیز منتشر شده که از آن جمله می‌توان به «طوفان در ایران»، «مردی از جنگل»، «افسانۀ شجاعان»، «شاهین سپید» و «دو قرن فراز و نشیب مطبوعات و سیاست در ایران» اشاره کرد.

برخی از این کتاب‌ها، پیشتر به صورت پاورقی در روزنامه اطلاعات منتشر شده بود.

بیشتر در این باره:

احرار: فرزندان همین انقلاب را محارب می‌نامند

Radio Eram

FREE
VIEW