احسان حاج‌صفی در قطر: باید قبول کنیم شرایط کشورمان خوب نیست

احسان حاج‌صفی در قطر: باید قبول کنیم شرایط کشورمان خوب نیست احسان حاج‌صفی، کاپیتان و مدافع تیم ملی فوتبال ایران، روز یک‌شنبه ۲۹ آبان در نشست خبری در جام جهانی قطر ابراز امیدواری کرد که شرایط ایران مطابق انتظارات مردم تغییر کند. این فوتبالیست ۳۲ ساله ایرانی در آستانه بازی تیم ملی در مقابل انگلستان، ضمن ابراز نگرانی در مورد بحران سیاسی جاری در ایران گفت: «باید قبول کنیم که واقعا شرایط کشورمان خوب نیست. مردم ما شاد نیستند. همه ناراحت هستند». او در بخش دیگری از این نشست خبری در قطر افزود: «ما اینجا هستیم اما دلیل بر این نیست که صدای‌شان نباشیم و به آن‌ها احترام نگذاریم ... امیدوارم شرایط طبق انتظارات مردم تغییر کند». حاج‌صفی همچنین صحبت‌های خود را با عبارت «به نام خدای رنگین‌کمان» آغاز کرد؛ جمله‌ای که کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله کشته‌شده در ایذه، به کار برده بود و پس از پخش ویدئوی او حین ادای این کلمات، به شعارهای اعتراضی چند روز گذشته راه یافته است. ابراز همدلی کاپیتان تیم ملی در نشست خبری روز یک‌شنبه در حالی مطرح شد که پیشتر، علیرضا جهانبخش، دیگر بازیکن تیم ملی، گفته بود که تمرکز تیم ر..

احسان حاج‌صفی در قطر: باید قبول کنیم شرایط کشورمان خوب نیست احسان حاج‌صفی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری روز یک‌شنبه در رقابت‌های جام جهانی قطر

احسان حاج‌صفی، کاپیتان و مدافع تیم ملی فوتبال ایران، روز یک‌شنبه ۲۹ آبان در نشست خبری در جام جهانی قطر ابراز امیدواری کرد که شرایط ایران مطابق انتظارات مردم تغییر کند.

این فوتبالیست ۳۲ ساله ایرانی در آستانه بازی تیم ملی در مقابل انگلستان، ضمن ابراز نگرانی در مورد بحران سیاسی جاری در ایران گفت: «باید قبول کنیم که واقعا شرایط کشورمان خوب نیست. مردم ما شاد نیستند. همه ناراحت هستند».

او در بخش دیگری از این نشست خبری در قطر افزود: «ما اینجا هستیم اما دلیل بر این نیست که صدای‌شان نباشیم و به آن‌ها احترام نگذاریم … امیدوارم شرایط طبق انتظارات مردم تغییر کند».

حاج‌صفی همچنین صحبت‌های خود را با عبارت «به نام خدای رنگین‌کمان» آغاز کرد؛ جمله‌ای که کیان پیرفلک، کودک ۱۰ ساله کشته‌شده در ایذه، به کار برده بود و پس از پخش ویدئوی او حین ادای این کلمات، به شعارهای اعتراضی چند روز گذشته راه یافته است.

ابراز همدلی کاپیتان تیم ملی در نشست خبری روز یک‌شنبه در حالی مطرح شد که پیشتر، علیرضا جهانبخش، دیگر بازیکن تیم ملی، گفته بود که تمرکز تیم روی مسابقات است و نه مسائل سیاسی مربوط به اعتراضات سیاسی گسترده‌ای که کشور را فرا گرفته است.

در هفته‌های اخیر شمار زیادی از اعضای تیم‌های ورزشی ایران در همراهی با معترضان و اعتراض به سرکوب‌ها، در میادین مختلف حاضر نشدند که سرود جمهوری اسلامی را بخوانند یا دست به حرکات اعتراضی مشابه زدند.

این موضوع باعث نگرانی مقامات جمهوری اسلامی ایران شده که اعضای تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فوتبال اقدامی مشابه در پیش بگیرند یا در همراهی با معترضان دست به حرکت‌های اعتراضی بزنند.

تیم ملی فوتبال ایران قرار است روز ۳۰ آبان در نخستین بازی خود در جام جهانی قطر به مصاف تیم انگلستان برود.

Radio Eram

FREE
VIEW