خانه / اخبار / احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی وجود دارد
احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی وجود دارد

احتمال لغو اعزام حجاج ایرانی وجود دارد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی می‌گوید در صورت عدم صدور ویزای تیم ۱۰ نفره وزارت خارجه برای استقرار در عربستان سعودی، موضوع اعزام حجاج امسال هم منتفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدابراهیم رضایی عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی با اشاره به «دغدغه جدیدی که در اعزام حجاج به عربستان ایجاد شده» گفت: «در جریان مذاکره با عربستان مقرر شده بود تیمی ۱۰ نفره از وزارت خارجه اوایل شوال به این کشور اعزام شوند تا امور کارگزاری را انجام دهند… اما هنوز این کشور اقدام به صدور ویزا برای آنها نکرده است.»

پیش از این اعلام شده بود نخستین گروه حجاج ایرانی روز دوشنبه ۹ مرداد، تهران را به مقصد عربستان سعودی ترک خواهد کرد.

 

 

آقای رضایی تاکید کرد: «اگر سعودی‌ها اجازه حضور این افراد در عربستان را ندهند، کارشکنی کرده و اجازه اعزام حجاج نیز داده نمی‌شود و با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.»

پس از کشته شدن دست‌کم ۴۰۰ زائر ایرانی در جریان مراسم رمی جمرات در عید قربان سال ۱۳۹۴ ایران عربستان را به بی‌لیاقتی در برگزاری مناسک حج متهم کرد و تنش بین دو کشور که از مدت‌ها پیش بر سر بحران‌های سوریه، عراق و یمن آغاز شده بود، بار دیگر اوج گرفت. ایران در سال ۱۳۹۵ و در پی بی‌نتیجه ماندن مذاکرات با مقام‌های سعودی، اجازه اعزام کاروان به حج تمتع را نداد.

سازمان حج و زیارت، وابسته به وزارت فرهنگ و اشاد اسلامی – که متولی اعزام حجاج است- هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.

همچنین بررسی کنید

واکنش عضو مجلس خبرگان به اجرای رقص صبحگاهی در برخی مدارس مازندران: سند ۲۰۳۰ یونسکو را اجرا می‌کنند

radioeram See author's posts

احمد قائد صالح، فرمانده نیروهای مسلح الجزایر، درگذشت

ژنرال احمد قاید صالح، فرمانده نیروهای مسلح الجزایر، که اوایل سال جاری و با آغاز …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super