ابراز تمایل فدراسیون والیبال ایران به بازگشت خولیو ولاسکو برای المپیک

ابراز تمایل فدراسیون والیبال ایران به بازگشت خولیو ولاسکو برای المپیک خولیو ولاسکو هفت سال پس از مراسم خداحافظی خولیو ولاسکو با مردم ایران، فدراسیون والیبال خواهان تکرار همکاری با او تا پایان المپیک توکیو است. تعویق مسابقات المپیک به دلیل شیوع کرونا باعث شد ایران به همکاری با ایگور کولاکوویچ خاتمه دهد. محمدرضا داورزنی تمایل دارد سکان هدایت تیم ملی را مجدداً به ولاسکو بسپارد که به تازگی ۶۹ ساله شده است. او هنگام ترک تهران به خبرنگاران گفت: «پول زیادی به دست آورده‌ام بی آن که حتی مقداری از آن را به کشورم برگردانم. پس از ۳۱ سال فعالیت در خارج، وقتش رسیده به وطنم ادای دین کنم اما ایران همیشه در قلبم خواهد ماند.» جشن تولد ۶۲ سالگی او با مراسم خداحافظی‌اش همزمان بود. وقتی فیلمی از کارنامه سه ساله‌اش در تهران پخش شد، ولاسکو با همسرش و جمعی از حاضرین گریستند. فهرست افتخارات ولاسکو طولانی است. در عرصه باشگاهی چهار قهرمانی در سری آ آرژانتین و ۹ جام باشگاهی در ایتالیا به دست آورده. در عرصه ملی نیز دو قهرمانی جهان با ایتالیا. قهرمانی در جام جهانی. سه قهرمانی در جام ملت‌ها. پنج قهرمانی در لیگ..

ابراز تمایل فدراسیون والیبال ایران به بازگشت خولیو ولاسکو برای المپیک

خولیو ولاسکو
خولیو ولاسکو

هفت سال پس از مراسم خداحافظی خولیو ولاسکو با مردم ایران، فدراسیون والیبال خواهان تکرار همکاری با او تا پایان المپیک توکیو است.

تعویق مسابقات المپیک به دلیل شیوع کرونا باعث شد ایران به همکاری با ایگور کولاکوویچ خاتمه دهد.

محمدرضا داورزنی تمایل دارد سکان هدایت تیم ملی را مجدداً به ولاسکو بسپارد که به تازگی ۶۹ ساله شده است.

او هنگام ترک تهران به خبرنگاران گفت: «پول زیادی به دست آورده‌ام بی آن که حتی مقداری از آن را به کشورم برگردانم. پس از ۳۱ سال فعالیت در خارج، وقتش رسیده به وطنم ادای دین کنم اما ایران همیشه در قلبم خواهد ماند.»

جشن تولد ۶۲ سالگی او با مراسم خداحافظی‌اش همزمان بود. وقتی فیلمی از کارنامه سه ساله‌اش در تهران پخش شد، ولاسکو با همسرش و جمعی از حاضرین گریستند.

فهرست افتخارات ولاسکو طولانی است. در عرصه باشگاهی چهار قهرمانی در سری آ آرژانتین و ۹ جام باشگاهی در ایتالیا به دست آورده.

در عرصه ملی نیز دو قهرمانی جهان با ایتالیا. قهرمانی در جام جهانی. سه قهرمانی در جام ملت‌ها. پنج قهرمانی در لیگ جهانی و نقره المپیک. همچنین دو قهرمانی با ایران در آسیا و قهرمانی با آرژانتین در پان آمریکن.

هدایت تیم‌های ملی مردان و زنان ایتالیا، اسپانیا، جمهوری چک، ایران و آرژانتین در کارنامه‌اش ثبت شده.

این چهره برجسته والیبال جهان تاکید کرده بود آرژانتین آخرین تیمش است و پس از آن فقط به عنوان مدیر فنی ممکن است فعالیت کند، اما پس از نتایج خوب با آرژانتین، هدایت مودنا را در سری آ پذیرفت.

ایران در حالی خواستار بازگشت ولاسکو شده که او در سال ۲۰۱۹ رسماً از دنیای مربیگری خداحافظی کرد. گرچه یک ماه بعد به پیشنهاد فدراسیون والیبال ایتالیا پاسخ مثبت داد.

ولاسکو در این باره به شبکه «رای اسپورت» ایتالیا گفته به خاطر مشغله‌ها و مسئولیتش در تیم‌های پایه ایتالیا، نمی‌تواند پیشنهاد ایران را بپذیرد.

با این حال رئیس فدراسیون والیبال از ادامه مذاکرات با او خبر داده و می‌گوید: «ولاسکو برای مردم جذابیت خاصی دارد. ایرانی‌ها به او علاقه دارند و معتقدند نتایجی که کواچ و کولاکوویچ گرفتند حاصل زحمات ولاسکو بوده.»

انعطاف فدراسیون ایران در نحوه همکاری با ولاسکو، ممکن است او را به تجربه‌ای دیگر با ایران ترغیب کند.

آقای داورزنی پیشنهاد داده است که ولاسکو از فروردین تا مرداد ۱۴۰۰ را به تیم ملی ایران اختصاص دهد، یعنی مدت زمانی پنج ماهه تا پایان المپیک توکیو. رقابت‌هایی که می‌تواند هم پایان دوران مربیگری ولاسکو باشد و هم ستارگان نسلی که او در تیم ملی ایران پرورش داد.

Radio Eram

FREE
VIEW