آیدا راستی، شهروند بهایی، پس از سه ماه بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد

آیدا راستی، شهروند بهایی، پس از سه ماه بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد آیدا راستی قلاتی، شهروند بهایی ۲۸ ساله ساکن تهران، پس از سه ماه بازداشت و بلاتکلیفی از زندان قرچک آزاد شد. پایگاه حقوق بشری هرانا شامگاه دوشنبه پنجم دی گزارش داد که خانم راستی با قرار وثیقه‌ ۶۰۰ میلیون تومانی و به‌طور موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است. هنوز از اتهام‌های این شهروند بهایی اطلاعی در دست نیست. آیدا راستی از ۶ مهر تا نیمه آذر در بند ۲۰۹ زندان اوین (تحت نظارت وزارت اطلاعات) در بازداشت بود و سپس به زندان قرچک ورامین منتقل شد. گزارش‌های مختلف حاکی است که خانم راستی در همین مدت دو بار به سبب شدت حمله عصبی دچار فلج حرکتی شده است. پیشتر، ماموران امنیتی در شامگاه ۲۶ آذر بردیا بصیری، همسر آیدا راستی را نیز پس از یورش به منزل شخصی او بازداشت کرده بودند. در ماه‌های گذشته تعداد زیادی از شهروندان بهایی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شده‌اند. روند بازداشت این شهروندان از زمان اعتراض‌های سراسری اخیر شدت گرفته است.

آیدا راستی، شهروند بهایی، پس از سه ماه بازداشت با قرار وثیقه آزاد شد آیدا راستی، پس از آزادی از زندان قرچک کرج

آیدا راستی قلاتی، شهروند بهایی ۲۸ ساله ساکن تهران، پس از سه ماه بازداشت و بلاتکلیفی از زندان قرچک آزاد شد.

پایگاه حقوق بشری هرانا شامگاه دوشنبه پنجم دی گزارش داد که خانم راستی با قرار وثیقه‌ ۶۰۰ میلیون تومانی و به‌طور موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

هنوز از اتهام‌های این شهروند بهایی اطلاعی در دست نیست.

آیدا راستی از ۶ مهر تا نیمه آذر در بند ۲۰۹ زندان اوین (تحت نظارت وزارت اطلاعات) در بازداشت بود و سپس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

گزارش‌های مختلف حاکی است که خانم راستی در همین مدت دو بار به سبب شدت حمله عصبی دچار فلج حرکتی شده است.

پیشتر، ماموران امنیتی در شامگاه ۲۶ آذر بردیا بصیری، همسر آیدا راستی را نیز پس از یورش به منزل شخصی او بازداشت کرده بودند.

در ماه‌های گذشته تعداد زیادی از شهروندان بهایی در شهرهای مختلف ایران بازداشت شده‌اند. روند بازداشت این شهروندان از زمان اعتراض‌های سراسری اخیر شدت گرفته است.

Radio Eram

FREE
VIEW