خانه / بالا / آیا «آسیه بی بی» از پاکستان خارج شده است؟

آیا «آسیه بی بی» از پاکستان خارج شده است؟

وزارت امور خارجه پاکستان امروز گزارش های خارج شدن آسیه بی‌بی از این کشور را تکذیب کرد. تکذیب وزارت خارجه پاکستان در حالی است که بعضی گزارش ها از خروج این زن مسیحی از این کشور حکایت دارد.

«محبت نیوز»- بر اساس این گزارش ها، آسیه بی‌بی سوار هواپیما شده است، اما مقصد این پرواز معلوم نیست. آسیه بی‌بی یک زن مسیحی پاکستانی است که در مدت هشت سال منتظر اجرای حکم اعدام بود، اما هفته گذشته در قضیه توهین به مقدسات در دیوان عالی پاکستان تبرئه شد و از زندان آزاد شد.

با این موجود، حکم برائت آسیه بی‌بی در دیوان عالی پاکستان به موجی از اعتراضات اسلام گرایان مبدل شد. آنان ظرف مدت سه روز به خیابان ها ریختند و رفت و آمد را در شهر لاهور فلج کردند. برای آرام کردن اعتراضات اسلام گرایان، دولت پاکستان اعلام کرد که اجازه خروج او از کشور را نخواهد داد.

پس از انتشار شایعه خروج آسیه بی‌بی در برخی رسانه ها، ولی محمد فیصل، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه ۸ نوامبر/۱۷ آبان به خبرنگاران گفت که گزارش های خارج شدن آسیه بی‌بی از پاکستان واقعیت ندارد و این خبرها جعلی است.

آسیه بی‌بی مادر چهار فرزند، نخستین زنی است که در پاکستان به اعدام با چوبه دار محکوم شده بود. در فرجام خواهی، دیوان عالی پاکستان به آسیه بی بی برائت داد و او را آزاد کرد.

شاکیان بنیاد گرای اسلامی آسیه بی‌بی را متهم به توهین به مقدسات اسلام کرده اند. ماجرا این چنین بوده که یکی از همسایه های مسلمان وی، به او گفته به خاطر مسیحی بودنش اجازه ندارد از همان لیوانی آب بخورد که مسلمانان آب می خورند. این موضوع با اعتراض آسیه بی‌بی همراه شده و موضوع به یک نزاع تبدیل شده است. همسایگان مسلمان می گویند او به اسلام و پیامبر اسلام توهین کرده و مجازات این توهین مرگ است.

پس ار برائت وی، اسلام گرایان اقدام به تظاهرات بسیار خشنی علیه این اقدام کردند.

در همین حال بسیاری از مقامات سیاسی اروپایی از حکم برائت و آزادی آسیه بی‌بی حمایت کردند و اعلام کردند که آماده اند او را در کشورشان بپذیرند.

همچنین بررسی کنید

تغییرات ساختاری اطلاعات سپاه؛ تهدید سازمان‎یافته علیه مسیحیان در ایران

تهدید نوکیشان مسیحی در ایران شکل عریان‎تر گرفته و مسئولان قضایی و امنیتی آشکار و …

موسسه Ipsos: دیدگاه تبعیض آمیز در قبال مسلمانان در کانادا قابل قبول تر شده است

یک نفر از هر چهار کانادایی تبعیض در حق مسلمانان را قابل قبول می داند …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super