خانه / آخرین خبرها / آکادمی اسکار اولین فیلم منتخب نیجریه را رد کرد

آکادمی اسکار اولین فیلم منتخب نیجریه را رد کرد

آکادمی اسکار اولین فیلم سینمایی ارسالی از نیجریه را که هیئت انتخاب اسکار این کشور برای شرکت در اسکار ۲۰۲۰ معرفی کرده بود، به‌دلیل انگلیسی بودن زبان آن رد کرد.

فیلم سینمایی «شیردل» ساخته جنِویو نناج، بازیگر و کارگردان سرشناس نیجریه‌ای، است که همچون زبان رسمی و رایج این کشور، زبان این فیلم هم انگلیسی است. 

خانم نناج در واکنش به این اقدام آکادمی اسکار با انتشار پیامی در توئیتر خود ضمن بیان طعنه‌آمیز این‌که «ما انتخاب نکرده‌ بودیم که مستعمره چه کشوری باشیم»، یادآور شد که زبان انگلیسی زبان رایج و رسمی مردم این کشور است که به‌عنوان «پلی بین بیش از ۵۰۰ زبان محلی عمل می‌کند».

با این حال، کمیته اسکار نیجریه اعلام کرده است که از این پس فیلم‌هایی را برای معرفی به اسکار بررسی می‌کند که زبان آن‌ها انگلیسی نباشد.

بنا به مقررات آکادمی اسکار، فیلم‌های نامزد جایزه بهترین فیلم بین‌المللی باید در بیرون از خاک آمریکا تولید شده باشند و زبان غالب آن‌ها انگلیسی نباشد.

اگر آکادمی اسکار از نظر مقررات خود با این معضل روبه‌رو نبود، این نخستین حضور یک فیلم از سینمای نیجریه در اسکار بود.

نیجریه جزو معدود کشورهایی است که صنعت سینما دارد و به «نالیوود» مشهور است، اما بیشتر محصولات آن فیلم‌های تجاری از نوع عامه‌پسند است.

همچنین بررسی کنید

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر به فارسی توییت کرد| مایک پمپئو از مردم ایران خواست تصاویر سرکوب معترضان توسط رژیم ایران را ارسال کنند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا بامداد جمعه به وقت ایران در توئیتی ضمن اعلام حمایت …

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خطاب به مردم ایران: به ارسال ویدئو ادامه دهید؛ ما شما را می‌بینیم و صدایتان را می‌شنویم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بامداد جمعه به وقت ایران در پیامی گفت، ایالات متحده اعتراضات …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super