خانه / اخبار / آن صدا آن روزها(۱۱)؛ اولین باغچه‌بان و اپرای ایرانی
آن صدا آن روز‌ها، نام برنامه هفتگی است که در آن علی همدانی، تهیه کننده این مجموعه، صداهایی را مرور می کند که بیش از نام صاحبان صدا، شهرت دارند.

آن صدا آن روزها(۱۱)؛ اولین باغچه‌بان و اپرای ایرانی

آن صدا آن روز‌ها، نام برنامه هفتگی است که در آن علی همدانی، تهیه کننده این مجموعه، صداهایی را مرور می کند که بیش از نام صاحبان صدا، شهرت دارند.

به لطف آرشیو هفتاد و پنج ساله بخش فارسی بی بی سی، غبار از نام ها می زداییم و گوش به آواها و آوازها و قصه هایی می دهیم که هنر بی بدیلشان تکرار ناشدنی است.

اولین باغچه‌بان از مادری فرانسوی و پدری ترکیه‌ای در مرسین ترکیه به دنیا آمد. در کنسرواتوار آنکارا که درس موسیقی می خواند با ثمین باغچه بان، آهنگساز و شاعر ایرانی آشنا شد، ازدواج کرد و به ایران آمد. سفری که سرآغاز تلاش‌های طولانی و مستمر وی برای راه اندازی اپرا در ایران بود.

در برنامه آن صدا آن روزهای یازدهم آبان ١٣٩٥، در ششمین سالگرد درگذشتش، یادی می‌کنیم اولین باغچه‌بان بنیان‌گذار همخوانی و اپرای ایران و به روایت خودش از آنچه که در ایران می‌شنویم.

برای شنیدن بخش‌های دیگر این مجموعه به صفحه رادیو یا ساوندکلاود ما مراجعه کنید.

چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.

همچنین بررسی کنید

مذاکرات صلح؛ حضور مردم یمن در مقابل نمایندگی سازمان ملل در شهر صنعا

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/yemen/4694559.html

گزارش روزبه بوالهری از ادامه حمایت از اعتراض کارگران فولاد اهواز

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/iran-labor/4691347.html

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super