خانه / اخبار / آمریکا ۷۹۰ میلیون دلار به افغانستان کمک کرد
وزارت مالیه/ دارایی و اداره توسعه بین المللی آمریکا امروز(دوشنبه سوم میزان/ آبان) موافقتنامه کمک بلاعوض ۷۹۱ میلیون دلاری امضا کردند. این کمک از جمله کمکهای آمریکا است که در کنفرانس بروکسل برای افغانستان وعده داده بود.

آمریکا ۷۹۰ میلیون دلار به افغانستان کمک کرد

Image copyrightMOF
Image caption این موافقتنامه در ارگ ریاست جمهوری میان وزیر مالیه و رئیس اداره توسعه بین المللی آمریکا امضا شد

وزیر مالیه/ دارایی دولت افغانستان و رئیس اداره توسعه بین المللی آمریکا امروز(دوشنبه سوم میزان/ آبان) موافقتنامه کمک بلاعوض ۷۹۱ میلیون دلاری را امضا کردند.

اکلیل حکیمی، وزیر دارایی افغانستان اعلام‌ کرد که این کمک‌ها از جمله کمک‌های آمریکا است که در کنفرانس بروکسل به دولت افغانستان وعده داده بود.

کشورهای شرکت کننده در نشست بروکسل برای افغانستان وعده دادند که ۱۵.۲ میلیارد دلار را طی چهار سال آینده برای بازسازی افغانستان در اختیار این کشور قرار ‌دهند.

به گفته او این کمک‌ها برای چهار بخش اختصاص یافته که بیش از ۳۳۳ میلیون دلار برای اهداف استراتژیک توسعه‌ای و ۱۸۰ میلیون دلار برای تقویت بخش اقتصادی و خصوصی در نظر گرفته شده است.

آقای حکیمی افزود که از این مقدار کمک ۶۵ میلیون دلار برای حکومت داری خوب و حدود ۲۱۵ میلیون دلار برای آموزش عالی و بهداشت به مصرف می‌رسد.

او گفت که قرار است ۵۰ درصد از این کمک‌ها از طریق بودجه دولت افغانستان مصرف شود.

وزیر مالیه تاکید کرد که دولت افغانستان در قسمت حسابدهی و شفافیت در روند مصرف این بودجه متعهد و در زمینه حساب ده کامل‌ است.

به گفته آقای حکیمی دولت افغانستان انتظار دارد که با مصرف این کمک، انتظاری را که مردم افغانستان در قسمت آموزش و پرورش، بهداشت و بخش خصوصی دارند، در زندگی خود احساس کنند.

به گفته او این بودجه برای چهار سال اختصاص یافته و اگر دولت افغانستان نیازمندی بیشتر به بودجه در این بخش‌ها داشت دولت آمریکا در اختیار کابل خواهد گذاشت.

او همچنین در این کنفرانس با اشاره به روند کم مصرف بودجه توسط نهادهای دولتی افغانستان گفت که براساس تصمیم دولت نهادهای که موفق به مصرف مقدار تعیین شده بودجه خود نشده، بودجه آنان به نهادهای دیگر انتقال خواهد یافت.

او گفت که در انتقال این بودجه‌ها موضوع خدمات رسانی به شهروندان نیز در نظر گرفته می‌شود.

Image copyrightMOF
Image caption این پول در مدت چهار سال مصرف می شود

همچنین بررسی کنید

دیوان عدالت بین المللی دادگاه لاهه روز چهارشنبه رای خود درباره شکایت ایران از آمریکا را صادر می کند

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/hague/4783664.html

واکنش در فضای مجازی به نشست ورشو؛ هشتگ ورشو به ملاها نه می گوید

منبع پخش – https://ir.voanews.com/a/warsaw/4783584.html

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super