خانه / بین الملل / آمریکا و متحدانش ۱۰۰ بار به اهدافی در سوریه حمله کردند

آمریکا و متحدانش ۱۰۰ بار به اهدافی در سوریه حمله کردند

ایالات متحده آمریکا، به همراه همپیمانانش بریتانیا و فرانسه، روز جمعه، بیش از ۱۰۰ بار به سوریه حمله هوایی کردند.

وزارت دفاع آمریکا،‌ پنتاگون، اعلام کرد که این حمله در پی دستیابی به مدارک قاطعی از حمله شیمیایی نیروهای بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، به شهر دوما انجام شده است . به گفته پنتاگون، در حمله به این شهر واقع در حومه دمشق، دستکم از گاز کلر استفاده شده است.

جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، و جوزف دانفورد، فرمانده نیروهای دریایی ایالات متحده، در یک نشست خبری که پس از آغاز این حملات انجام شد، گفتند که سه تاسیسات مهم سلاح‌های شیمیایی مورد حمله قرار گرفته اند. به گفته این دو مقام ارشد آمریکا، به این تاسیسات هم به وسیله موشک از سوی دریا و هم از طریق بمباران هوایی حمله شده است. حملات هوایی به این اهداف در سوریه، واکنش دفاع ضد هوایی سوریه را به دنبال داشت.

جیمز متیس و جوزف دانفورد گفتند که این حملات به منظور کاهش توان سلاح‌های شیمیایی سوریه انجام شده است. این دو مقام ارشد آمریکایی افزودند که در این حملات هیچ غیرنظامی یا سربازان خارجی به ویژه روس کشته نشده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد عضو ائتلاف منطقه ای حامی دمشق، می‌گوید تاسیسات هدف گرفته شده پیشتر بنا بر هشدار روسیه تخلیه شده بودند.

وزارت امورخارجه روسیه نیز در واکنش به این حملات، روز شنبه گفت که این حملات درست زمانی انجام گرفت که دمشق فرصتی برای یک آینده صلح آمیز داشت.

همچنین بررسی کنید

یک روز بعد از حملۀ نظامی به سوریه، کار بازرسان سلاح‌های شیمیایی آغاز می‌شود

گروه بین‌المللی کارشناسانی که از طرف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به سوریه اعزام شده‌اند، تحقیقات …

ایران و سوریه، دو محور اصلی گردهمایی اتحادیه عرب

سران کشورهای عرب در ظهران گرد آمده‌اند. سوریه و یمن دو موضوع اصلی این اجلاس …

"
2016

Watch Dragon ball super