خانه / اقتصادی / آمریکا فرانسه را به افزایش صد در صدی تعرفه گمرکی تهدید کرد

آمریکا فرانسه را به افزایش صد در صدی تعرفه گمرکی تهدید کرد

تهدید به آغاز یک جنگ تجاری بزرگ با فرانسه. پیش‌بینی مالیات دیجیتالی خشم کاخ سفید را برانگیخته است. چنین مالیاتی عمدتا متوجه شرکت‌های آمریکایی خواهد بود. آمریکا از افزایش تعرفه گمرکی بر کالاهای فرانسوی سخن گفته است.جنگ تجاری آمریکا با چین تخفیف نیافته است. در چنین شرایطی کاخ سفید از یک جنگ تجاری بزرگ با فرانسه خبر می‌دهد. کاخ سفید فرانسه را تهدید به وضع تعرفه‌های گمرکی بر روی کالاهای ساخت فرانسه کرده است. از افزایش یکصد در صدی تعرفه‌های گمرکی بر واردات آمریکا از فرانسه سخن در بین است.

تهدید به افزایش تعرفه‌های گمرکی بر کالاهای ساخت فرانسه در واکنش به پیشبینی مالیات بر فعالیت‌های دیجیتال از سوی دولت فرانسه صورت می‌گیرد. نوک پیکان چنین مالیاتی عمدتا متوجه شرکت‌های کلان آمریکایی است. مالیات بر فعالیت‌های دیجیتال به “مالیات‌های گافا” شهرت یافته است. این مالیات‌ها شامل فعالیت‌های اقتصادی کلان‌شرکت‌های آمریکایی گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل می‌شوند.

رابرت لایتهایزر، مسئول بازرگانی خارجی آمریکا پیشبینی مالیات بر فعالیت‌های دیجیتال را تبعیضی علیه شرکت‌های آمریکایی ارزیابی کرده و آن را برای اقتصاد آمریکا زیانبار خوانده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آمریکا اعلام کرده است که برای مقابله با سیاست دولت فرانسه بر روی واردات خود از آن کشور تعرفه‌های سنگین وضع خواهد کرد. بنا بر اظهارات مسئول بازرگانی خارجی آمریکا، این تعرفه‌های گمرکی می‌تواند حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار واردات آمریکا از فرانسه را شامل شوند.

این فصل جدید از جنگ تجاری آمریکا شامل کالاهایی همچون شامپاین، کالاهای لبنی، لوازم آرایش و کیف‌های زنانه ساخت فرانسه خواهد شد.

دولت آمریکا تهدید کرده است که درباره وضع تعرفه‌های گمرکی بر روی کالاهای ساخت فرانسه در اوایل ماه ژانویه تصمیم‌گیری خواهد کرد. در چنین شرایطی احتمال دارد که سیاست وضع مالیات بر واردات کالا از فرانسه از اواسط ماه ژانویه سال آینده اجرایی گردد.

باید یادآور شد که دونالد ترامپ در تابستان سال جاری تهدید به وضع مالیات ویژه بر روی شراب‌های ساخت فرانسه کرده بود. ترامپ گفته بود که هرگاه امانوئل مکرون بر روی سیاست خود نسبت به وضع مالیات بر فعالیت‌های دیجیتال اصرار ورزد، آنگاه آمریکا نیز واکنش نشان خواهد داد.

فرانسه و مالیات دیجیتالی

برونو لا مر، وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرده است که این کشور حاضر به چشم‌پوشی از مالیات بر روی فعالیت‌های دیجتالی نیست. وزیر اقتصاد فرانسه گفته است که به نظر نمی‌رسد آمریکا خواستار رسیدن به توافقی بین‌المللی بر سر پیش بینی مالیات دیجیتالی باشد.

پیش بینی مالیات بر فعالیت‌های دیجیتال در سال جاری می‌تواند برای فرانسه درآمدی معادل ۴۰۰ میلیون یورو در پی داشته باشد. دولت فرانسه این رقم را برای سال آینده میلادی معادل ۶۵۰ میلیون یورو محاسبه کرده است.

دولت فرانسه مبنای محاسبه خود را پیش بینی سه درصد مالیات بر روی درآمدهای شرکت بزرگ آنلاین از فعالیت‌های اقتصادی در آن کشور قرار داده است.

به سخن دیگر شرکت‌های آمازون، گوگل، فیسبوک و اپل باید از مجموعه درآمد حاصله از فعالیت‌های خود در فرانسه سه درصد مالیات به دولت آن کشور بپردازند.

همچنین بررسی کنید

سفیر آمریکا در برلین: تحریم خط لوله گازی نورد استریم ۲ به نفع اروپاست

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین گفته است تحریم خط لوله گازی نورد استریم ۲ به …

گازپروم روسیه حدود سه میلیارد دلار به اوکراین می‌پردازد

گازپروم روسیه به شرکت انرژی اوکراین دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار می‌پردازد. این بخشی …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super