آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان بیش از ۱۳۳ هزار نفر، نگرانی از اوج‌گیری بیماری پس از تعطیلات

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان ۱۳۳ هزار نفر، نگرانی از اوج‌گیری پس از تعطیلات استان‌های خراسان رضوی، خوزستان و برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان وضعیت قرمز دارند با شناسایی ۱۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران در ۲۴ ساعت گذشته، وزارت بهداشت آمار رسمی کل مبتلایان در کل کشور را ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر اعلام کرد. کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز شنبه سوم خرداد، در گزارش روزانه خود اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ نفر نیز به شمار قربانیان کرونا در کشور اضافه شد و آمار رسمی جان‌باختگان به ۷۳۵۹ نفر رسید. بر اساس این گزارش، شمار رسمی بهبود‌یافتگان نیز تا امروز ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر است، اما در حال حاضر ۲۶۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت بحرانی و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند. آقای جهانپور همچنین بیان این‌که وضعیت استان خوزستان هنوز قرمز است، اضافه کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.» در مورد آمار رسمی مبتلایان به ویروس و همچنین قربانیان آن تردید جدی وجود دارد و چند مقام تاکنون تأکید کرده‌اند که وزارت به..

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان ۱۳۳ هزار نفر، نگرانی از اوج‌گیری پس از تعطیلات

استان‌های خراسان رضوی، خوزستان و برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان وضعیت قرمز دارند
استان‌های خراسان رضوی، خوزستان و برخی شهرهای استان سیستان و بلوچستان وضعیت قرمز دارند

با شناسایی ۱۸۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران در ۲۴ ساعت گذشته، وزارت بهداشت آمار رسمی کل مبتلایان در کل کشور را ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر اعلام کرد.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز شنبه سوم خرداد، در گزارش روزانه خود اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ نفر نیز به شمار قربانیان کرونا در کشور اضافه شد و آمار رسمی جان‌باختگان به ۷۳۵۹ نفر رسید.

بر اساس این گزارش، شمار رسمی بهبود‌یافتگان نیز تا امروز ۱۰۴ هزار و ۷۲ نفر است، اما در حال حاضر ۲۶۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت بحرانی و تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

آقای جهانپور همچنین بیان این‌که وضعیت استان خوزستان هنوز قرمز است، اضافه کرد: «در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، فقط یک مورد فوتی گزارش شده است.»

در مورد آمار رسمی مبتلایان به ویروس و همچنین قربانیان آن تردید جدی وجود دارد و چند مقام تاکنون تأکید کرده‌اند که وزارت بهداشت آمار واقعی را منتشر نمی‌کند.

این در حالی است که استان خراسان رضوی و به‌طور خاص شهر مشهد همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد و امروز برخی شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان نیز به جمع مناطق قرمز اضافه شدند.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران به طور دقیق آمار تمام مناطقی را که در وضعیت هشدار یا قرمز قرار دارند، اعلام نمی‌کنند.

مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های عفونی، امروز گفته است «حدود ۱۰ استان مانند خوزستان، کرمانشاه، سمنان یا برخی مناطق تهران هنوز در وضعیت هشدار» قرار دارند.

علی‌رغم وضعیت مبهم در اطلاع‌رسانی، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران، هم از شهروندان خواست در تعطیلات عید فطر در خانه بمانند و حتی به مناطق «سفید» از نظر کرونا هم سفر نکنند.

توصیه‌های کلی مقام‌های وزارت بهداشت در برخی مناطق ایران چندان جدی گرفته نشده است. امروز پلیس‌راه خراسان رضوی اعلام کرد که مبادی ورودی شهر مشهد با ترافیک نیمه‌سنگین و پرحجم مسافران روبه‌رو بوده است.

همچنین جاده‌های فیروزکوه و هراز نیز با ترافیک سنگین خودروهای مسافران به سمت استان‌های شمالی مواجه بوده است.

در این باره، استاندار تهران نیز با اشاره «بسیار پرترافیک شدن» جاده‌های شمال و کاهش شمار قربانیان استان تهران به «کمتر از ۱۰ نفر در روز»، گفت: «اکنون نگرانی و دغدغه ما پس از بازگشت مسافران از سفرهاست».

Radio Eram

FREE
VIEW