آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان از هفت هزار نفر گذشت

آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان از هفت هزار نفر گذشت به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران با درگذشت ۶۹ بیمار مبتلا به کرونا، تعداد کل قربانیان این بیماری در ایران طبق آمار رسمی به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید. کیانوش جهان‌پور که روز دوشنبه ۲۹ اردیهبشت اخبار رسمی در کرونا را اعلام می‌کرد، همچنین خبر از شناسایی ۲۲۹۴ بیمار جدید در طول ۲۴ ساعت گذشته داد و گفت تعداد کل مبتلایان به ۱۲۳ هزار و ۴۹۲ نفر رسیده است. او گفت از مجموع افراد مبتلا، « ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند» و ۲۷۱۲ نفر «در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند». آمار وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در ایران در حالی منتشر می‌شود که پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر وزارت بهداشت را به پنهانکاری درباره آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا متهم کرده‌اند. همچنین آماری که اعضای شورای شهر تهران درباره تعداد تقریبی جان‌باختگان «در تهران» منتشر کرده‌اند برابر آماری است که وزارت بهداشت درباره جان‌باختگان «در کل کشور» اعلام می‌کند. مرکز پژوهش‌های مجلس نیز پیش از این در گزارشی تعداد ..

آمار رسمی کرونا در ایران؛ تعداد قربانیان از هفت هزار نفر گذشت

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران با درگذشت ۶۹ بیمار مبتلا به کرونا، تعداد کل قربانیان این بیماری در ایران طبق آمار رسمی به ۷ هزار و ۵۷ نفر رسید.

کیانوش جهان‌پور که روز دوشنبه ۲۹ اردیهبشت اخبار رسمی در کرونا را اعلام می‌کرد، همچنین خبر از شناسایی ۲۲۹۴ بیمار جدید در طول ۲۴ ساعت گذشته داد و گفت تعداد کل مبتلایان به ۱۲۳ هزار و ۴۹۲ نفر رسیده است.

او گفت از مجموع افراد مبتلا، « ۹۵ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند» و ۲۷۱۲ نفر «در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

آمار وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در ایران در حالی منتشر می‌شود که پیش از این برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر وزارت بهداشت را به پنهانکاری درباره آمار جان‌باختگان و مبتلایان به کرونا متهم کرده‌اند.

همچنین آماری که اعضای شورای شهر تهران درباره تعداد تقریبی جان‌باختگان «در تهران» منتشر کرده‌اند برابر آماری است که وزارت بهداشت درباره جان‌باختگان «در کل کشور» اعلام می‌کند.

مرکز پژوهش‌های مجلس نیز پیش از این در گزارشی تعداد جان‌باختگان را دو برابر و تعداد مبتلایان را ۸ تا ۱۰ برابر آمار وزارت بهداشت برآورد کرد.

ربیعی: ۲۸۰ شهرستان وضعیت سفید دارند

در همین حال علی ربیعی،‌ سخنگوی دولت ایران با ادعای اینکه وارد مرحله مهار بیماری کرونا شده‌ایم، گفته است مناطق سفید که در آنها شیوع کرونا کم است، « به ۲۸۰ شهرستان افزایش پیدا کرده است».

او همچنین درباره وضعیت کرونا در برخی استان‌ها که وضعیت قرمز دارند، گفته است در مورد سیستان و بلوچستان و خوزستان نگرانی‌هایی وجود دارد ولی درباره تهران و آذربایجان شرقی «مسئله حادی نداریم».

به گفته سخنگوی دولت در روزهای اخیر در تهران «کمترین جان‌باخته کرونایی» از ۳۰ بهمن تا کنون ثبت شده که «عدد بسیار پایین و دلگرم‌کننده‌ای‌» بوده است.

سخنگوی دولت جزئیات آماری در این زمینه ارائه نداده است. مقام‌های دولت ایران حدود دو ماه است از ارائه آمار تفکیکی کرونا در استان‌های مختلف خودداری می‌کنند.

Radio Eram

FREE
VIEW