آمار رسمی: سوءتغذیه ۸۰۰ هزار کودک ایرانی در سنین رشد

آمار رسمی: سوءتغذیه ۸۰۰ هزار کودک ایرانی در سنین رشد رسانه‌های ایران به نقل از آمارهای وزارت بهداشت از سوءتغذیه ۸۰۰ هزار کودک ایرانی در سنین رشد معادل ۱۵ درصد از کودکان کشور خبر داده‌اند. خبرگزاری دولتی ایرنا نوشت که این دسته از کودکان ایرانی «در مجموع با کمبود انرژی و مواد پروتئینی و همچنین کمبود ریزمغذی‌ها مواجه‌اند» ایرنا به نقل از آمارهای رسمی اضافه کرد که حدود ۱۱ درصد از کودکان ایرانی با کم وزنی و نزدیک ده درصد با مشکل لاغری مواجه هستند. این آمار در مناطق روستایی کشور به حدود دو برابر افزایش پیدا می‌کند. محمدتقی حسینی طباطبایی دبیر علمی هجدهمین همایش اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان نیز اعلام کرده که براساس مطالعات، در چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد کوتاهی قد، کم‌وزنی و لاغری شیوع بالایی دارد که ناشی از سوءتغذیه است. استان سیستان و بلوچستان جزو استان‌هایی است که پیشتر نیز نسبت به وضعیت سوءتغذیه کودکان در آن هشدار داده شده بود. سال گذشته، زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ایران با هشدار درباره افزایش ناامنی غذایی در ب..

آمار رسمی: سوءتغذیه ۸۰۰ هزار کودک ایرانی در سنین رشد

رسانه‌های ایران به نقل از آمارهای وزارت بهداشت از سوءتغذیه ۸۰۰ هزار کودک ایرانی در سنین رشد معادل ۱۵ درصد از کودکان کشور خبر داده‌اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا نوشت که این دسته از کودکان ایرانی «در مجموع با کمبود انرژی و مواد پروتئینی و همچنین کمبود ریزمغذی‌ها مواجه‌اند»

ایرنا به نقل از آمارهای رسمی اضافه کرد که حدود ۱۱ درصد از کودکان ایرانی با کم وزنی و نزدیک ده درصد با مشکل لاغری مواجه هستند.

این آمار در مناطق روستایی کشور به حدود دو برابر افزایش پیدا می‌کند.

محمدتقی حسینی طباطبایی دبیر علمی هجدهمین همایش اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان نیز اعلام کرده که براساس مطالعات، در چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام و کهگیلویه و بویراحمد کوتاهی قد، کم‌وزنی و لاغری شیوع بالایی دارد که ناشی از سوءتغذیه است.

استان سیستان و بلوچستان جزو استان‌هایی است که پیشتر نیز نسبت به وضعیت سوءتغذیه کودکان در آن هشدار داده شده بود.

سال گذشته، زهرا عبداللهی مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ایران با هشدار درباره افزایش ناامنی غذایی در برخی مناطق ایران، از استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی به عنوان استان‌هایی نام برد که وضعیت نگران‌کننده‌ای در حوزه امنیت غذایی دارند.

او گفت شاخص سوءتغذیه در کودکان در سیستان و بلوچستان که پیش از سال ۹۹، شش درصد بوده، در سال گذشته به ۱۲ درصد رسید.

علاوه بر سوءتغذیه کودکان، در سال‌های گذشته گزارش‌های مختلفی از افزایش چشمگیر قیمت مواد پروتئینی مثل گوشت قرمز در ایران منتشر شده که باعث شده بسیاری از خانوارهای بی‌بضاعت و حتی طبقه متوسط، مصرف مواد پروتئینی را کاهش دهند.

Radio Eram

FREE
VIEW