آغاز مرمت خانه تاریخی «زینعلی» در قزوین

آغاز مرمت خانه تاریخی «زینعلی» در قزوین ایسنا/قزوین معاون میراث فرهنگی استان قزوین از آغاز پروژه ساماندهی و مرمت خانه تاریخی زینعلی خبر داد. احسان نورانی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: خانه تاریخی زینعلی از بناهای ارزشمند مربوط به دوره قاجار در قزوین است که پروژه ساماندهی و مرمت آن با هدف تغییر کاربری و استقرار مرکز تخصصی و خلاق آبگینه از نیمه شهریور ماه ۹۹ تحت نظارت کارشناسان مرمت اداره کل آغاز شد. نورانی اظهار کرد: در این پروژه اقدام‌های مرمتی چون بدنه سازی حیاط، مرمت سر در ورودی بنا، بندکشی و لایه‌برداری سیمانی حیاط و احیاء قسمت‌های آسیب‌دیده از محل اعتبارات ملی اداره کل در حال انجام است. به گزارش ایسنا خانه تاریخی زینعلی واقع در خیابان مولوی در تاریخ ۱۳۸۰/۶/۱۲ با شمار ۳۷۹۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. انتهای پیام

آغاز مرمت خانه تاریخی «زینعلی» در قزوین

آغاز مرمت خانه تاریخی «زینعلی» در قزوین

ایسنا/قزوین معاون میراث فرهنگی استان قزوین از آغاز پروژه ساماندهی و مرمت خانه تاریخی زینعلی خبر داد.

احسان نورانی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: خانه تاریخی زینعلی از بناهای ارزشمند مربوط به دوره قاجار در قزوین است که پروژه ساماندهی و مرمت آن با هدف تغییر کاربری و استقرار مرکز تخصصی و خلاق آبگینه از نیمه شهریور ماه ۹۹ تحت نظارت کارشناسان مرمت اداره کل آغاز شد.

نورانی اظهار کرد: در این پروژه اقدام‌های مرمتی چون بدنه سازی حیاط، مرمت سر در ورودی بنا، بندکشی و لایه‌برداری سیمانی حیاط و احیاء قسمت‌های آسیب‌دیده از محل اعتبارات ملی اداره کل در حال انجام است.

به گزارش ایسنا خانه تاریخی زینعلی واقع در خیابان مولوی در تاریخ ۱۳۸۰/۶/۱۲ با شمار ۳۷۹۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام