خانه / اخبار / ژنرال آمریکایی: نیروهای کرد در عملیات علیه داعش در رقه حضور خواهند داشت
ارتش آمریکا می‌گوید پیشمرگه‌های کرد در سوریه در عملیات علیه نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در شهر رقه حضور خواهند داشت.

ژنرال آمریکایی: نیروهای کرد در عملیات علیه داعش در رقه حضور خواهند داشت

Image copyrightAFP
Image caption نیروهای دموکراتیک سوریه نقش مهمی در عملیات علیه داعش دارند

ارتش آمریکا می‌گوید پیشمرگه‌های کرد سوریه در عملیات علیه نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در شهر رقه حضور خواهند داشت.

رقه مهم‌ترین پایگاه نیروهای داعش در سوریه است.

ژنرال استفن تاوزند، فرمانده ارشد آمریکایی در عراق گفته است که باید راه ارتباطی پیکارجویان داخل این شهر را قطع کرد و نیروهای کرد سوریه به همین منظور در عملیات علیه داعش در شهر رقه حضور خواهند داشت.

ژنرال تاوزند در عین حال خاطرنشان کرده که ترکیه به شدت با حضور این نیروها مخالف است. او گفته است این موضوع با مقام‌های ترکیه در حال بررسی است.

ترکیه، نیروهای کرد در سوریه را یک سازمان تروریستی مرتبط با گروه کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) می‌داند.

Image copyrightAFP
Image caption نیروهای دموکراتیک سوریه در استان حسکه – ۱۹ فوریه ۲۰۱۶

ترکیه نگران قدرت‌گیری کردها در شمال سوریه است. این کشور می‌گوید رابطه نزدیکی میان یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) و پ‌ک‌ک وجود دارد و به همین دلیل از گسترش مناطق تحت کنترل این گروه در نزدیکی مرزهای خود نگران است.

ژنرال آمریکایی گفته است که نیروهای داعش از شهر رقه به عنوان پایگاهی برای برنامه‌ریزی حملات خود در داخل و خارج سوریه استفاده می‌کنند.

آمریکا نیروهای یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) را متحد خود در نبرد علیه داعش قلمداد می‌کند.

نیروهای کرد در سوریه تحت ائتلاف “نیروهای سوریه دموکراتیک” نقش چشمگیری در عملیات علیه گروه‌های جهادی ایفا کرده و از حمایت آمریکا برخوردار بوده‌اند. آنها توانسته‌اند مناطق وسیعی را از گروه داعش پس بگیرند.

انتظار می‌رود مهم‌ترین نیرویی که در عملیات علیه نیروهای داعش در شهر رقه ایفای نقش کند، نیروهای عرب حاضر در ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک باشند.

همچنین بررسی کنید

ترامپ: ایران به روح برجام پایبند نیست، کره‌ شمالی حواسش را جمع کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در باشگاه گلف خود در نیوجرسی، از اظهار …

مهدی طارمی، مرد سال فوتبال ایران در فصل ۹۵-۹۶

"
2016

Watch Dragon ball super