خانه / اخبار / پاپ فرانسیس با هدف آشتی با پروتستان‌ها وارد سوئد شد

پاپ فرانسیس با هدف آشتی با پروتستان‌ها وارد سوئد شد

حضور رهبر کاتولیک‌ها در مراسم پانصدمین سال اصلاح دینی توسط “مارتین لوتر” به نمادی برای تحکیم پنجاه سال تلاش در جهت آشتی با پروتستان‌ها ارزیابی شده است

papa_sew

به گزارش«محبت نیوز»هواپیمای حامل پاپ فرانسیس پیش از ظهر روز دوشنبه وارد فرودگاه مالمو، یکی از شهرهای بزرگ سوئد شد و مورد استقبال استفان لوفون، نخست وزیر این کشور قرار گرفت.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، حضور پاپ در سوئد در آغاز سالی که مراسم مختلفی درباره مارتین لوتر به ویژه آلمان برگزار خواهد شد، نشان دهنده تلاش برای وحدت مسیحیان در جهانی است که روز به روز سکولارتر می‌شود.

در حالی که روند گفت‌وگوهای اعتقادی الاهی دانان کاتولیک و پروتستان که از پنجاه سال گذشته پیش آغاز شده، هر چند به صورت کند ادامه دارد، خبرگزاری فرانسه تأکید کرده که انگیزه پاپ از این سفر نزدیک کردن یک میلیارد و دویست میلیون پیرو کلیسای کاتولیک با “برادران پروتستان” خود است.

با این حال، این تلاش پاپ فرانسیس، مخالفانی نیز در خود واتیکان دارد. در ابتدای سال جاری میلادی، گرهارد لودینگ مولر، یک کاردینال آلمانی گفت که دلیلی برای گرامی داشتن “اصلاحاتی” که به اعتقاد او منجر به گسست در جامعه مسیحیان غرب شد، وجود ندارد.

شاید به دلیل همین مخالفت‌هاست که برای مراسمی که روز دوشنبه در جنوب سوئد برگزار گردید، عنوان “جشن” در نظر گرفته نشده و “گرامی‌داشت مشترک” نامیده شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
FacebookBalatarinTelegram

همچنین بررسی کنید

ترامپ: ایران به روح برجام پایبند نیست، کره‌ شمالی حواسش را جمع کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در باشگاه گلف خود در نیوجرسی، از اظهار …

مهدی طارمی، مرد سال فوتبال ایران در فصل ۹۵-۹۶

"
2016

Watch Dragon ball super