خانه / ویدیو های تی وی پلاس / نخستین واکنش اوباما به وعده لغو توافق هسته‌ای!

نخستین واکنش اوباما به وعده لغو توافق هسته‌ای!

نخستین واکنش اوباما به وعده لغو توافق هسته‌ای/ رئیس‌جمهور به «شکست بزرگ» اعتراف کرد
پایگاه اطلاع رسانی شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان (CNN)، نخستین کنفرانس خبری باراک اوباما پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات را منعکس کرده است.
خلاصه ای از این نوشتار که زیر عنوان “اوباما: ترامپ به احتمال قوی به دنبال تغییر توافق هسته ای ایران نیست” تنظیم و منتشر شده درپی می آید:
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، روز دوشنبه گفت، انتظار دارد جانشین وی به احتمال قوی در وعده های انتخاباتی خود مبنی بر ابطال برخی دستاوردهای بین المللی امضاء شده توسط اوباما تجدید نظر کند.
دونالد ترامپ در خلال مبارزات انتخاباتی متعهد شده زمانی که در ماه ژانویه ریاست جمهوری آمریکا را به دست گیرد، توافق هسته ای با ایران را پاره کند.
اوباما همچنین به شکست بزرگ در سیاست خارجی اذعان کرده و می گوید رویکرد وی در جنگ سوریه نتوانسته به اهداف مورد نظر برسد.
وی از اعزام سربازان آمرکایی برای نبرد در سوریه خودداری و بر نیاز به راه حل سیاسی برای توقف کشتار در این کشور تاکید کرده بود.
در همین حال اوباما مانع حمایت عمده یا ارسال سلاح های چشمگیر برای شورشیان میانه رو سوری شده بود که با حکومت بشار اسد، رئیس جمهور این کشور می جنگند.
رئیس جمهور آمریکا طی کنفرانس خبری در کاخ سفید تاکید کرد: من تایید می کنم که این سیاست ما جواب نداد.
وی افزود: این چیزی است که من به فکر کردن هر روزه درباره آن ادامه می دهم و ما به تلاش خود برای یافتن راهکاری که به این رنج خاتمه دهد ادامه خواهیم داد.
اوباما درباره توافق هسته ای نیز ضمن تاکید بر پایبندی ایران به این توافق گفته، بسیار مشکل است چنین توافق موفقی را باطل کنیم.
وقتی از اوباما درباره وعده ترامپ مبنی بر ابطال توافق هسته ای که در ماه جولای ۲۰۱۵ پس از مذاکراتی بین ایران، آمریکا و دیگر اعضای ۱+۵ به دست آمد سوال شد پاسخ داد: این یک توافق بین المللی است که به عرف بین المللی تبدیل شده و برای ما هم مفید و سودمند می باشد.
رئیس جمهور آمریکا افزود: ترامپ باید تاثیر چنین اقدامی بر نزدیکترین متحدان ایالات متحده را نیز در نظر بگیرد.
اوباما ادامه داد: برای کنار کشیدن از توافق باید شروع به تحریم کشورهایی کنیم که طبق توافق هسته ای عمل می کنند چراکه از دیدگاه آنان، پایبندی به توافق بین المللی هسته ای بلامانع است و ادامه خواهد یافت.

همچنین بررسی کنید

اهدای بالاترین مدال بریتانیا به سگی که در نجات سربازان بریتانیایی و افغان کمک کرده بود!

یک سگ ارتش که در نجات سربازان بریتانیایی و افغان در افغانستان کمک کرده بود، …

عکس هایی دیدنی از جزیره کیش , مروارید خلیج فارس!

کیش مهم‌ترین جزیره گردشگری و تجاری ایران است که سالانه گردشگران بسیاری از داخل و …

"
2016

Watch Dragon ball super