Home / اخبار / فراخوانی حدود ۶ میلیون خودروی تویوتا به دلیل ‘نقص فنی در کیسه هوا’
شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن می‌گوید که حدود ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار خودروی تولید این شرکت را به دلیل "نقص فنی در کیسه‌های هوا" در سراسر جهان فرا می‌خواند.

فراخوانی حدود ۶ میلیون خودروی تویوتا به دلیل ‘نقص فنی در کیسه هوا’

.Image copyrightGetty Images
Image caption تخمین زده شده که تعداد خودروهایی که بدلیل “غیراستاندارد” بودن کیسه‌‌های هوای شرکت تاکاتا باید برگردانده شوند، در سراسر جهان به بیش از ۱۰۰ میلیون برسد

شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن می‌گوید که حدود ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار خودروی تولید این شرکت را به دلیل “نقص فنی در کیسه‌های هوا” در سراسر جهان فرا می‌خواند.

خودورهایی که این غول خودروسازی در جهان خواهان فراخوانی آنها شده، مدلهای پنج در “کورولا” و “یاریس” است که بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ میلادی تولید شده‌اند.

بیشتر این خودروها در ژاپن، چین و کشورهای مختلف اروپایی به فروش رسیده‌اند که فقط حدود یک و نیم میلیون از آنها در اروپا مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

شرکت “تاکاتا” تأمین کننده این کیسه‌های هوای است و چند سالی است سایر خودروسازان جهان را هم به دردسر انداخته است.

با احتساب تویوتا، تا امروز حدود ۲۳ میلیون خودروی ۱۲ خودروساز بزرگ جهان، به دلیل نقص کیسه هوای تولید شده توسط شرکت “تاکاتا” به مبدا فراخوانده شده‌اند.

تخمین زده شده که تعداد خودروهایی که به دلیل “غیراستاندارد” بودن کیسه ‌های هوای شرکت تاکاتا باید برگردانده شوند به بیش از ۱۰۰ میلیون در جهان برسد.

گفته می‌شود که موارد “مرگ مرتبط با این نقص” تا امروز به ۱۶ نفر در سراسر جهان رسیده و پرونده‌هایی برای شکایت و دریافت خسارت از این شرکت باز شده است.

به گفته کارشناسان، استفاده از نیترات آمونیوم در این کیسه‌های هوا باعث “ترکیدن شدید” کیسه می‌شود و قطعات ریز فلزی به داخل خودرو پرتاب می‌شوند.

شرکت‌های خودروسازی تویوتا، هوندا، مزدا و فورد گفته‌اند که در محصولات آینده خود از کیسه‌های هوای شرکت تاکاتا که حاوی نیترات آمونیوم باشد استفاده نخواهند کرد.

این شرکت تولید کننده محصولات ایمنی خودرو نظیر کمربند ایمنی و صندلی کودک است.

Check Also

Usef – Bemoon Pisham OFFICIAL VIDEO

artist: USEF song: BEMOON PISHAM label: MYSTERY4 RECORDS director: ARASH RAOUF http://fb.com/mystery4 http://instagram.com/mystery4official http://mystery4.com http://youtube.com/mystery4 …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"
2016

Watch Dragon ball super