خانه / ویدیو های تی وی پلاس / طلاق به خاطر قبولی زن در دانشگاه!

طلاق به خاطر قبولی زن در دانشگاه!

زن جوان زمانی که در دانشگاه قبول شد، نمی‌دانست که این قبولی به نابودی زندگی مشترکش ختم می‌شود.
او که قصد داشت برای تحصیل به شهرستان برود، با مخالفت شوهرش مواجه شد و تصمیم به جدایی گرفت. شوهر این زن در این باره به قاضی دادگاه خانواده گفت: ۱۲ سال است که با فریده زندگی می‌کنم، یک پسر ۱۰ ساله و یک دختر ۷ ساله داریم. بعد از این همه سال زندگی، فریده در کنکور شرکت کرد و در شهرستان دانشگاه قبول شد. او می‌خواهد آخر هفته‌ها برای تحصیل به شهرستان برود و حاضر نیست به خاطر زندگی‌اش دست از درس بردارد. هر چه به او می‌گویم که با داشتن دو فرزند واجب نیست که به تحصیل ادامه بدهی، فایده‌ای ندارد. می‌خواهد آخر هفته‌ها من و بچه‌ها را رها کند و دو روز تمام به شهرستان برود و شب را هم در خوابگاه بماند. این زن به حرف من که شوهرش هستم اهمیت نداد و در دانشگاه ثبت‌نام کرد. برای همین من هم تصمیم به جدایی گرفتم.

در ادامه همسر این مرد نیز به قاضی گفت: آقای قاضی من عاشق درس خواندن هستم و در این سال‌ها به خاطر فرزندانم و نگهداری از آنها نتوانستم به درسم ادامه دهم. حالا که بعد از این همه سال در رشته مورد علاقه‌ام قبول شدم، شوهرم مخالفت می‌کند. من نمی‌توانم از درس خواندن بگذرم. کلی زحمت کشیدم تا در این رشته قبول شدم و با هزار سختی توانستم کلاس‌هایم را آخر هفته بردارم که بتوانم به شهرستان بروم، اما شوهرم جنجال به راه انداخته و هر روز داد و بیداد می‌کند.

در پایان نیز قاضی رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد.

راه حل سختی‌ها و مشکلات زندگی مشترک

تاجیک اسماعیلی، روان‌شناس: به اعتقاد من زوج‌های جوان وقتی ازدواج می‌کنند، این امر را تنها یک واقعه برای خودشان می‌دانند. غافل از این که ازدواج یک امر اجتماعی است. وقتی فردی با فرد دیگری ازدواج می‌کند، با خانواده‌ها در ارتباط است و عوامل زیادی است که زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. درست است که دو نفر با هم ازدواج می‌کنند، اما هم ریشه و هم ساقه و شاخه و برگ در خانواده دارند، خیلی از جوان‌ها تصور می‌کنند که وقتی کسی را برای ازدواج انتخاب کردند، تمام راه را رفته‌اند و دیگر قرار نیست با هیچ مشکلی مواجه باشند. هیچ زندگی مشترکی نیست که با اختلاف و مشکلات مواجه نباشد. تنها هنر Art جوان‌ها این است که بدانند چگونه با این مشکلات مقابله کنند. باید راه‌حل را بدانند و هر دو با‌هم تلاش خود را برای مقابله با اختلافات انجام دهند. به نظر من خانواده‌ها باید به جوان‌های خود این مساله را آموزش دهند که ازدواج و زندگی مشترک با سختی‌ها و اختلافات زیادی مواجه است تا جوان‌ها بعد از ازدواجشان با کوچک‌ترین مشکل شوکه نشوند و تمام رویایی که از ازدواج و زندگی مشترک ساخته بودند، از بین نرود، چراکه همین احساس باعث می‌شود که آنها به‌راحتی تصمیم به جدایی بگیرند. همچنین باید یاد بگیرند که به گذشته طرف مقابل کاری نداشته باشند و حال و آینده را به خاطر گذشته خراب نکنند.

همچنین بررسی کنید

واکنش هنرمندان ایرانی در داخل و خارج کشور به اعتراض گسترده مردم!

صدای آمریکا : تظاهرات اعتراضی مردم ایران در شهرهای مختلف بازتاب گسترده ای در شبکه …

حمایت فرح پهلوی از اعتراض‌های مردم ایران؛ «نور بر تاریکی پیروز خواهد شد»

حمایت فرح پهلوی از اعتراض‌های مردم ایران؛ «نور بر تاریکی پیروز خواهد شد» شهبانو فرح …

"
2016

Watch Dragon ball super