Home / اخبار / سال ۲۰۱۶ مرگبارترین سال برای پناهجویان بود

سال ۲۰۱۶ مرگبارترین سال برای پناهجویان بود

بحران مهاجرت‌های غیرقانونی به اروپا طی سال ۲۰۱۵ میلادی شدت بیشتری به خود گرفت و از آن زمان تاکنون به یکی از دغدغه‌‌های سیاستمداران تبدیل شده‌ است.

refugee-crisi000

به گزارش«محبت نیوز»سازمان بین المللی مهاجران طی گزارشی از کشته شدن بیش از ۵۲۰۰ مهاجر و پناهجو در سراسر جهان از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون خبر داد.

گزارش منتشره از سوی سازمان بین‌المللی مهاجران در حالیست که کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گذشته گزارش متفاوتی را ارائه کرد و از کشته شدن بیش از ۳۸۰۰ نفر در دریای مدیترانه از ابتدای ژانویه گذشته تاکنون خبر داد و در مقایسه با شمار مهاجران جان باخته طی سال ۲۰۱۵ از ثبت رکوردی جدید خبر داد.

بر اساس این گزارش در ۱۰ ماهه نخست سال جاری میلادی (۲۰۱۶) ۳۸۰۰ پناهجو در دریا جان خود را از دست داده‌اند در صورتی که این رقم برای ۱۲ ماه سال گذشته میلادی ۳۷۷۰ نفر بود.

همزمان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو اعلام کرد از عملیات اتحادیه اروپا برای کنترل موج مهاجران از طریق دریا پشتیبانی هوایی و دریایی خواهد کرد.

به گفته یورونیوز، توافق میان اتحادیه اروپا و ترکیه باعث کاهش چشمگیر شمار مهاجرانی شده که خود را از این مسیر به اروپا می‌رسانند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
FacebookBalatarinTelegram

Check Also

Alion – Bi Nahayat OFFICIAL VIDEO 4K

artist: ALION song: BI NAHAYAT label: MYSTERY4 RECORDS director: ALEX FERRA http://fb.com/mystery4 http://instagram.com/mystery4official http://mystery4.com http://youtube.com/mystery4 …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"
2016

Watch Dragon ball super