خانه / ویدیو های تی وی پلاس / رونق آمریکا، مدیون دانشجوهای ایرانی!

رونق آمریکا، مدیون دانشجوهای ایرانی!

جوان نوشت:انستیتو بین‌المللی آموزش امریکا نهادی رسمی است که سالانه تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این کشور را اعلام می‌کند.
اين انستيتو در آخرين بيانيه‌اش اعلام كرد در سال تحصيلي ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ تعداد دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در امريكا به ۱۲ هزار و ۲۵۶ دانشجو رسيده كه پس از انقلاب اسلامي يك ركورد محسوب مي‌شود. در سال تحصيلي ۲۰۱۱ – ۲۰۱۰ تعداد دانشجويان ايراني امريكا ۵هزار و ۶۲۶ نفر بود كه اين عدد در سال گذشته بيش از دو برابر شد. اين افزايش باعث شد تا رتبه جمهوري اسلامي ايران در ارسال دانشجو به امريكا در سال ۲۰۱۶ به رتبه يازدهم كشورهاي جهان برسد.

اين انستيتو هرساله نسبت دانشجويان در مقاطع مختلف را نيز اعلام مي‌كند. نكته حائز اهميت در بررسي آمار ۲۵ كشور اول در اعزام دانشجو به امريكا اين است كه ايران رتبه نخست در نسبت ارسال دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد يا دكتري را بين كشورهاي دنيا داراست. مطابق اين گزارش، ۷۷/۷ درصد دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در امريكا در مقطع تحصيلات تكميلي هستند، به‌عبارت ديگر در سال تحصيلي ۹۵ ــ ۹۴ روزانه دو دانشجو در مقاطع كارشناسي ارشد و بالاتر كشور را به ‌مقصد امريكا ترك گفته‌اند. انستيتو بين‌المللي آموزش در گزارش سال ۲۰۱۶ خود اعلام كرده كه حضور دانشجويان ايراني در امريكا ۳۸۶ ميليون دلار به اقتصاد اين كشور كمك كرده است.

همچنین بررسی کنید

زشت ترین و خنده دارترین مدل موها روی سر این افراد + عکس

زشت ترین و خنده دارترین مدل موها روی سر این افراد

الیزابت تیلور در ایران ۳۹ سال قبل! + تصاویر دیدنی‌!

الیزابت تیلور در ایران ۳۹ سال قبل + تصاویر دیدنی‌!

"
2016

Watch Dragon ball super