خانه / اخبار / دانشگاه شهید بهشتی: اعتراض به مرگ روزنامه‌نگار از مراجع قانونی دنبال شود
دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌گوید عامل مرگ محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار ایرانی تومور پیشرفته و اختلال عروقی مغز بوده و خواسته است اعتراض‌ها به مرگ وی از طریق مراجع قانونی دنبال شود. برخی روزنامه‌نگاران خطای پزشکی را عامل مرگ او می‌دانند.

دانشگاه شهید بهشتی: اعتراض به مرگ روزنامه‌نگار از مراجع قانونی دنبال شود

ایرانImage copyrightIsna
Image caption محمدرضا رستمی پس از جراحی مغز درگذشت

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌گوید عامل مرگ محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار ایرانی تومور پیشرفته و اختلال عروقی مغز بوده و خواسته است اعتراض‌ها به مرگ وی از طریق مراجع قانونی دنبال شود.

محمدرضا رستمی، روزنامه‌نگار حوزه فرهنگ و سینما روز چهارشنبه ۲۸ مهر پس از جراحی در بیمارستان شهدای تجریش که از بیمارستان‌های متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است، درگذشت.

درگذشت آقای رستمی که هنگام مرگ چهل سال داشت، واکنش‌هایی را در میان برخی از روزنامه‌نگاران ایرانی به دنبال داشته که تاثیر خطای پزشکی را در مرگ او محتمل می‌دانند.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اما در بیانیه خود با تشریح جزییات بیماری و جراحی آقای رستمی گفته است که “تیم پزشکی و جراحی بیمارستان شهدای تجریش تمام تلاش خود را برای نجات مرحوم رستمی انجام دادند” اما به علت از دست رفتن وقت برای درمان این عارضه تلاش‌های آنها نتیجه نداده است.

این دانشگاه خواسته است در صورت وجود اعتراض “قبل از هرگونه اتهام و اظهارنظر غیرکارشناسی از طریق مراجع و روال‌های قانونی اقدام شود.”

پیش از این در تیرماه عباس کیارستمی٬ فیلمساز سرشناس ایرانی پس از دوره‌ای بیماری و پشت سرگذاشتن چند عمل جراحی در ایران برای پیگیری معالجه به پاریس سفر کرد و در آنجا درگذشت.

خانواده‌ آقای کیارستمی خطای پزشکی را عامل مرگش می‌دانند و از پزشک او در ایران شکایت کردند.

هیئت بدوی انتظامی نظام پزشکی ایران، ضمن محرز دانستن قصور پزشک معالج آقای کیارستمی به محرومیت سه ماهه او از طبابت در محل ارتکاب تخلف، حکم داد.

همچنین بررسی کنید

گزارش علی عمادی از دیدار تدارکاتی تیم ملی ایران و ازبکستان

تیم ملی فوتبال ایران هم اینک در ورزشگاه آزادی در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم …

انتخابات دوباره در ونزوئلا؛ مادورو دوباره پیروز می شود

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه برگزار می شود. و برغم نارضایتی گسترده دولتی انتظار …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super