خانه / اخبار / حکم یک متهم سیاسی در ایران: ایجاد و مدیریت کانال تلگرامی با محتوای آشنایی با دستاوردهای انقلاب و معرفی ولایت فقیه

حکم یک متهم سیاسی در ایران: ایجاد و مدیریت کانال تلگرامی با محتوای آشنایی با دستاوردهای انقلاب و معرفی ولایت فقیه

تقاطع: این حکم قضایی که توسط حسین رییسی، حقوق‌دان و وکیل ایرانی مقیم کانادا منتشر شده، به متهمی مربوط می‌شود که در فضای مجازی مطالبی را در دفاع از حکومت پهلوی منتشر می‌کرده و بنا به تشخیص دادگاه، به رهبران پیشین و کنونی جمهوری اسلامی نیز توهین می‌کرده است.

قاضی دادگاه انقلاب اسلامی در حکم خود برای این مرد ۳۹ساله، وی را به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس و به اتهام “توهین به رهبر و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی” به دو سال حبس محکوم کرده اما با توجه به عدم سابقه‌ی قبلی، بیست ماه از مجموع محکومیت ۳ سال حبس وی را به مدت دو سال به حالت تعلیق درآورده است.

اما نکته‌ی قابل توجه در خصوص این حکم این است که در ازای تعلیق بخشی از محکومیت حبس، دادگاه متهم را موظف کرده که کانالی تلگرامی ایجاد کند و در آن «به صورت مستمر، مطالبی با محتوای آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی و معرفی ولایت فقیه منتشر نماید».

قاضی دادگاه تاکید کرده که در صورتی که متهم پرونده از این دستور سرپیچی کند، ابتدا به مدت تعلیق حکمش اضافه می‌شود و در مرحله‌ی بعد، حکم حبس تعلیق‌شده، به اجرا در می‌آید.

همچنین بررسی کنید

انتقال شماری از بازداشت‌شدگان به زندان‌های اوین و رجایی‌شهر

کمپین حقوق بشر در ایران اعلام کرده که در روزهای اخیر تعداد زیادی از بازداشت‌شدگان …

پاپ فرانسیس: سالمندان «خاطره تاریخی هر جامعه» هستند

رهبر کاتولیک های جهان قدردارنی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را مسئله ای بسیار زیبا و …

"
2016

Watch Dragon ball super