خانه / اخبار / تایمز اسرائیل؛ خاستگاه مسیحی اورشلیم در قطعنامه‌ یونسکو نادیده گرفته شد

تایمز اسرائیل؛ خاستگاه مسیحی اورشلیم در قطعنامه‌ یونسکو نادیده گرفته شد

شواهد بسیاری وجود دارد که مسجد الاقصی و پردیس آن بر روی ویرانه‌های مسیحی ساخته شده است.

jerusalem

به گزارش«محبت نیوز» تارنمای تایمز اسرائیل در طی مقاله ای به خاستگاه مسیحی اورشلیم پرداخته و نادیده انگاشتن آن توسط یونسکو را زیر سوال برد.

تایمز اسرائیل با زیر سوال بردن قطعنامه‌ اخیر یونسکو درباره‌ی «فلسطین» می نویسد، مکان‌های مقدس اورشلیم فقط با نام‌های اسلامی ذکر شده‌اند و پیوند تاریخی یهودیان و مسیحیان نادیده گرفته شده است.

این تارنما با اشاره به یافته های مستند باستان شناسی متذکر می گردد که یافته‌های تاریخی درباره‌ی حیات بیزانس پیش از تسخیر مسلمانان، پیوند این مکان مقدس تاریخی با یهودیت و اسلام و مسیحیت را آشکار می‌سازد، اما نه ضرورتن با این ترتیب.

تایمز همچنین با شرحی مستند و تاریخی در مورد تپه مقدس  در طول دهه‌ی گذشته اینگونه اذعان می کند که یافته‌های باستان‌شناختی فراوانی نشان داده‌اند پس از تخریب معبد دوم و پیش از تسخیر اورشلیم به دست مسلمانان، تپه‌ی معبد مقدس پایگاه مسیحیان بیزانسی بود.

در عکس‌های نادری که در طول زمامداری بریتانیا در ۱۹۳۷ از کاشی‌های بیزانسی گرفته شده (و در ۲۰۰۸ منتشر شدند)، همراه با نیم میلیون کاشی متعلق به دوران بیزانس که در پروژه‌ی وارسی تپه‌ی معبد مقدس در سال ۱۹۹۹ کشف شد، شواهد بسیاری وجود دارد که مسجد الاقصی و پردیس آن بر روی ویرانه‌های مسیحی ساخته شده است.

در قطعنامه‌ی یونسکو درباره‌ی «فلسطین اشغالی» مکان‌های مقدس اورشلیم فقط با نام‌های اسلامی ذکر شده‌اند و پیوند تاریخی یهودیان و مسیحیان نادیده گرفته شده است. این قطعنامه که در مرحله‌ی کمیته‌ای و در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶ در پاریس تایید شده بود، با ۲۴ رای موافق و ۶ رای مخالف و ۲۶ ممتنع تصویب شد.

البته تعجبی ندارد چونکه بسیاری از کشورهایی که به نفع این قطعنامه رای دادند، اسلامی بودند. اما چند کشور که با اکثریت جمعیت مسیحی ‌بوده‌اند نیز در بین حامیان این قطعنامه وجود داشتند و حتی در بین کشورهای ممتنع نیز وجود داشتند؛ که با این رای اینگونه القا می گردد، حرم شریف (که در سنت یهودی-مسیحی تپه‌ی معبد مقدس نامیده می‌شود) فقط به مسلمانان مربوط می‌شود!

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
FacebookBalatarinTelegram

همچنین بررسی کنید

انتقال شماری از بازداشت‌شدگان به زندان‌های اوین و رجایی‌شهر

کمپین حقوق بشر در ایران اعلام کرده که در روزهای اخیر تعداد زیادی از بازداشت‌شدگان …

پاپ فرانسیس: سالمندان «خاطره تاریخی هر جامعه» هستند

رهبر کاتولیک های جهان قدردارنی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را مسئله ای بسیار زیبا و …

"
2016

Watch Dragon ball super