خانه / ویدیو های تی وی پلاس / برخورد تعجب برانگیز عراقی ها حین اکران فیلم بادیگارد

برخورد تعجب برانگیز عراقی ها حین اکران فیلم بادیگارد

سکانس پایانی فیلم بادیگارد ساخته ابراهیم حاتمی کیا، در اولین روز از هفته فیلم ایران در بغداد، جمعیت تماشاگر را به وجد آورد، بطوری که ایستادند و برای دقایقی طولانی کف زدن های ممتد حاضران قطع نشد.

هفته فیلم ایران در بغداد ، عصر سه شنبه در محل سالن اصلی تاتر ملی این شهر با حضور قائم مقام وزیر فرهنگ عراق، سفیر ایران در بغداد و جمع بزرگی از هنرمندان ، بویژه سینماگران عراقی و یکی از بازیگران فیلم بادیگارد ساخته ابراهیم حاتمی کیا آغاز بکار کرد.

هفته فیلم ایران به ابتکار اداره سینما و تاتر عراق و همچنین همکاری رایزنی فرهنگی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در بغداد و نیز اتحادیه رادیوتلویزیون های عراق ، با فیلم بادیگارد آغاز بکار کرد و قرار است، در مدت برگزاری این هفته ، فیلم های برگزیده ای از سینمای ایران در این بزرگترین سالن هنری بغداد به روی پرده برود.

در مراسم افتتاحیه که با پخش سرودهای ملی دو کشور ایران و عراق شروع شد، تماشاگران به احترام شهدای جنگ علیه تروریسم یک دقیقه سکوت کردند و سپس فوزی الاتروشی قائم مقام وزیر فرهنگ عراق ، برگزاری این هفته فیلم ایرانی در بغداد را سرآغاز همکاری های گسترده هنری میان دو کشور بویژه در حوزه سینما دانست.

وی گفت، هدف وزارت فرهنگ عراق بازگرداندن سینمای این کشور به دوران اوج خود در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی قرن گذشته است.

سپس ، سفیر ایران در عراق برای جمع حاضران سخن گفت و از هنرمندان ایرانی و عراقی خواست تولید آثار مشترک هنری در حوزه سینما را در دستور کار قرار دهند و به سینماگران عراقی نیز توصیه کرد که صحنه های فداکاری های رزمندگان عراقی را در جنگ علیه داعش به تصویر بکشند.

در ادامه فرهاد قائمیان یکی از بازیگران فیلم بادیگارد نیز پشت تریبون قرار گرفت و او نیز گفت که زمینه های کار مشترک میان هنرمندان ایرانی و عراقی بسیار است و سینماگران عراقی را به تولید کارهای مشترک با سینماگران ایرانی فراخواند.

وی در ضمن، برای گسترش روابط سینمایی دو کشور ، پیشنهاد کرد آموزشگاه های سینمایی با حضور اساتید سینمای ایران و عراق تاسیس شود.

سپس فیلم بادیگارد، یکی از آثار ارزشمند ابراهیم حاتمی کیا و با بازی هنرمندان چیره دستی چون پرویز پرستویی و مریلا زارعی به عنوان فیلم افتتاحیه به نمایش در آمد.

در طول نمایش سکوت مطلق بر فضای سالن حاکم بود، اما هرگاه که جمعیت با سکانس های بی بدیل این فیلم به وجد می آمد، شروع به کف زدن می کرد و دست آخر در سکانس پایانی و لحظه وداع مریم با حیدر، جمعیت برای دقایقی طولانی، بادیگارد را تشویق کرد.

در پایان نیز یک نشست پرسش و پاسخ برگزار شد که در آن فرهاد قائمیان از طرف دست اندرکاران فیلم بادیگارد به سوالات پاسخ داد و نکته جالب اینجا بود که بیشتر سوالات حول امکان کار مشترک سینمایی میان ایران و عراق می چرخید.

همچنین بررسی کنید

واکنش هنرمندان ایرانی در داخل و خارج کشور به اعتراض گسترده مردم!

صدای آمریکا : تظاهرات اعتراضی مردم ایران در شهرهای مختلف بازتاب گسترده ای در شبکه …

حمایت فرح پهلوی از اعتراض‌های مردم ایران؛ «نور بر تاریکی پیروز خواهد شد»

حمایت فرح پهلوی از اعتراض‌های مردم ایران؛ «نور بر تاریکی پیروز خواهد شد» شهبانو فرح …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super